NewsUroda

Regeneracja skóry – czy jest ważna?

Nasza delikatna skóra nieustannie jest narażona na różne uszkodzenia. Dzieje się tak dlatego, że oddziałuje na nią wiele czynników zewnętrznych. Głównie są to promienie UV, ale nie tylko. Poddając się różnym zabiegom pielęgnacyjnym, również może po nich potrzebować wsparcia. W jaki sposób zadbać o skórę i jej regenerację?

Regeneracja skóry — czy jest ważna?

Na proces starzenia się skóry składa się wiele czynników. Jednak przede wszystkim wiąże się on z kumulacją skutków uszkodzeń, dlatego tak ważna jest regeneracja skóry. Proces ten zachodzi przede wszystkim nocą. Szczególnie ważny jest po okresie letnim, wakacyjnym kiedy to nasza skóra jest najbardziej narażona na czynniki zewnętrzne.

Skóra ulega uszkodzeniom każdego dnia, ma to związek z procesem starzenia, który jest naturalny i w dużym stopniu nieodwracalny. Dodatkowo wpływ mają szkodliwe czynniki zewnętrzne, które zaburzają funkcję bariery ochronnej. Oprócz tego pojawia się utrata kolagenu i elastyny. Czynniki, które najmocniej oddziałują na naszą skórę, są następujące:

  • zbyt długa ekspozycja na promienie UV,
  • zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu oraz smog,
  • zachodzące zmiany klimatyczne,
  • czynniki mechaniczne i chemiczne, np. składniki zawarte w kosmetykach,
  • palenie tytoniu,
  • bakterie i czynniki chorobotwórcze i inne.

Uszkodzenia skóry podczas zabiegów chemicznych

Jednak zdarza się, że do uszkodzeń skóry dochodzi także podczas wykonywania różnych zabiegów dermatologii oraz medycyny estetycznej. Można tu wymienić lasery frakcyjne, mikronakłuwanie czy peelingi chemiczne. Jednak nie jest to wcale czymś złym, gdyż podczas tego procesu tkanki są pobudzone do odnowy. Proces regeneracji i gojenia prowadzi w konsekwencji do odmłodzenia skóry, poprawia jędrność, gęstość, strukturę oraz koloryt. W ten sposób potrzeby skóry stają się w większości zaspokojone.

Zabiegi opisane wyżej często wymagają odpowiedniej regeneracji po ich wykonaniu. W celu wsparcia procesu gojenia warto zaopatrzyć się w kosmetyki naturalne, które złagodzą obrzęki, pieczenie oraz przyspieszą wchłanianie się siniaków. Należy także zwrócić szczególną uwagę na higienę. Pozwoli ona uniknąć nadkażeń drobnych ranek.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News