NewsDziecko

Przewijanie noworodka – jak to robić, na co zwrócić uwagę?

przewijanie noworodka
przewijanie noworodka

Chociaż częste (czasem co godzinę) zmiany pieluch mogą nie być twoją ulubioną częścią pracy rodzica, nadal są częścią pakietu opieki nad dzieckiem. Jest to również ważne dla dziecka, ponieważ zmiana pieluszki, gdy jest mokra lub brudna, pomaga zapobiegać podrażnieniom i odparzeniu pieluszkowym.

Oto wszystko, co świeżo upieczeni rodzice powinni wiedzieć o zmianie pieluch dla dziecka, w tym o tym, jak maksymalnie uprościć ten proces.

Niezbędne artykuły przy przewijaniu. Jak przewijać noworodka?

Zanim zaczniesz, upewnij się, że masz w pobliżu następujące artykuły do ​​​​zmiany pieluszki.

  • Czyste pieluchy — zawsze dobrze jest mieć pod ręką kilka zapasowych, gdyż nigdy nie wiadomo, jak wielka będzie kupa i ile pieluszek będzie w stanie ją pomieścić.
  • Weź czyste waciki, myjki lub chusteczki. W przypadku noworodków w wieku poniżej 1 miesiąca i osób z odparzeniami pieluszkowymi należy wytrzeć dziecko ciepłą wodą i wacikiem oraz ręczniczkiem do suszenia (możesz również spróbować na początek użyć hipoalergicznych chusteczek dla noworodków bez odparzenia, jeśli wolisz). W przypadku starszych niemowląt możesz używać wstępnie nawilżonych chusteczek; szukaj tych, które są hipoalergiczne, pozbawione zapachu i alkoholu.
  • Ubranka na zmianę dla dziecka. Możesz go potrzebować, jeśli pielucha przecieka.
  • Maść zapobiegająca i/lub łagodząca odparzenia pieluszkowe. Jeśli dziecko ma wysypkę pieluszkową, tworzy barierę między delikatnym pupą a podrażniającą skórę kupą i siusiu.

Nie potrzebujesz balsamów, olejków dla dzieci ani pudru. Pamiętaj jednak, że nie możesz używać wielu kremów i maści na pieluszkę z pieluchami. Na koniec — kochający dotyk. Twój delikatny głos (mówienie lub śpiewanie) i dotyk mogą ułatwić dziecku zmianę pieluchy — a także Tobie.

Szybka pomoc przy uciekającym bobasie

Trzymaj ulubioną zabawkę w widocznym miejscu, a nawet pozytywkę lub mechaniczną zabawkę, aby odwrócić uwagę, zwłaszcza jeśli masz bardzo ruszające się dziecko. Gdy wszystko, czego potrzebujesz, jest gotowe do pracy, umyj i osusz ręce. Jeśli nie jest to możliwe, przetrzyj je porządnie chusteczką do pieluch.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:News