Inne

Polsat Box wprowadza nowy ukraiński kanał – Freedom

Polsat Box wprowadził do swojej oferty nowy ukraiński kanał telewizyjny, który można oglądać bez dodatkowych opłat. Freedom znajduje się na pozycji 915 w dekoderze.

Freedom powstał z inicjatywy kilku instytucji. Mianowicie m.in. przy wsparciu Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, ukraińskiego Ministerstwa Kultury i Polityki Informacyjnej, Narodowej Rady Ukrainy ds. Telewizji i Radiofonii, grup medialnych Media Group Ukraine, StarLightMedia, 1+1 Media, InterMediaGroup i kanału Rada.

Jego podstawowe założenie to „stworzenie produktu informacyjnego przeznaczonego dla rosyjskojęzycznych odbiorców w czasie wojny, w szczególności dla rosyjskich sił okupacyjnych”.

Nowy kanał Freedom dla ukraińskich odbiorców

Kanał Freedom można oglądać poprzez UATV. Jeśli chodzi o ramy programowe, to przede wszystkim składają się na nie programy autorskie wyprodukowane przez grupy medialne. Transmisja miała swoje rozpoczęcie 10 marca. Kanał nadaje bez przerwy 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Ukraina 24 dostępna od 27 lutego

27 lutego, czyli 3 dni po ataku Rosji na Ukrainę, można oglądać Freedom na pozcyji 914 w dekoderze. Oferowane są w trzech usługach telewizyjnych Polsat Box – satelitarnej, kablowej IPTV i internetowej. Dostępny także w Polsat Box Go, gdzie można obejrzeć stację informacyjną Ukraina 24. Kanał ten oferuje również dostawca Netii, serwisie Polsat Go i portalu Interia.pl

 

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Inne