Przygotowania do ślubu oznaczają wiele obowiązków – warto je sobie zanotować, aby o niczym nie zapomnieć. A przede wszystkim – o obrączkach. Ich wybór to jedna z najważniejszych decyzji, jaką przyszli małżonkowie muszą podjąć.

Obrączki ślubne – nie tylko ozdoba

Obrączki to przede wszystkim symbol miłości i wierności, nie tylko biżuteryjna ozdoba, dlatego ich wybór jest jedną z kluczowych decyzji małżonków. Dostępne są w różnych stylach i mogą być wykonane z różnych materiałów. Zgodnie z zamiarem wybiera się je na całe życie, dlatego ich design musi się podobać – najpopularniejsze są obrączki złote i srebrne, o klasycznej formie.

Obrączki złote czy srebrne? Wybór kruszcu

Duże znaczenie ma również kruszec – największą popularność mają obrączki złote (również w kolorze białego lub różowego złota) i srebrne, ale wybór jest większy. Można też wybrać model z platyny lub tytanu. Zwykle kierujemy się jakością, wymaganiami materiału co do pielęgnacji, a także kolorem.

Obrączki złote to klasyczny wybór – taka barwa metalu jest najbardziej uniwersalna. Zwykle jest to żółte złoto o próbie 0,585 – klasyczny wygląd i trwałość to ich główne zalety. Zwolennicy minimalizmu i jakości wybierają białe złoto, o większej renomie niż srebro, a panie kierujące się aktualnymi trendami stawiają na odcień różu lub obrączki dwukolorowe, o intrygującym designie.

Trendy a upodobania

Gust się zmienia i to, co uważamy dzisiaj za idealne, za pięć lub tym bardziej piętnaście lat może stracić urok. Z tego też powodu wybór obrączek spędza sen z powiek wielu narzeczonym parom. Warto wziąć to pod uwagę i nie ulegać chwilowej modzie – trendy przemijają równie szybko, jak nadchodzą, a obrączkę nosi się zwykle przez całe życie.

Wybór stylu

Najważniejszy jest wybór stylu, ich dopasowanie do zestawów, jakie nosimy na co dzień. Część osób zawsze dba o elegancję i klasę, drudzy preferują casual, a inni noszą się na sportowo. Obrączki – złote czy srebrne – muszą być skrojone na miarę potrzeb.

Minimalistki i miłośniczki klasyki wybiorą proste formy, panie o romantycznej duszy zachwycą się delikatnymi zdobieniami w postaci kamieni szlachetnych, a panie lubiące odważne połączenia i śledzące modowe trendy będą szukały mimo wszystko modelu o oryginalnym wzornictwie.

Obrączki a pierścionek zaręczynowy

Można też wybrać obrączkę w podobnym stylu, co pierścionek zaręczynowy – będzie to duże ułatwienie dla osób niezdecydowanych. Wybrane modele mają specjalny profil, aby odpowiednio łączył się z obrączką. Taki zestaw będzie idealnie ze sobą współgrał, jeśli chcesz nosić zarówno pierścionek, jak i obrączkę.

Rozmiar obrączek

Wzór to nie wszystko – kluczowe znaczenie ma też rozmiar obrączek. Jest to biżuteria noszona na co dzień, dlatego wymaga idealnego dopasowania. Będzie towarzyszyła o każdej porze roku, podczas uprawiania sportów, w pracy, na wakacjach itd. – trzeba idealnie określić rozmiar, aby jej nie zgubić. Warto wykonać kilka razy przymiarkę, aby zyskać 100 proc. pewność. Niektórzy, głównie panowie, wolą ją nosić na szyi, na delikatnym łańcuszku.

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Moda