DomNews

Jak wybrać dobrą kosiarkę do ogrodu?

Zadbany i pięknie przystrzyżony trawnik to wizytówka każdego ogrodu. Jednak nie każdy wie, ze nie nie należy to do zadań prostych. Odpowiednia pielęgnacja eymaga także odpowiedniego sprzętu. Jaką kosiarkę wybrać, by nie żałować? Sprawdź, co należy wiedzieć, zanim podejmiesz decyzję o zakupie.

Regularne koszenie to konieczność i nie ma co się sprzeczać. Jednak od wielu czynników zależy czy będzie ona przyjemnością, czy tylko przykrym obowiązkiem. Dobrze dobrany sprzęt to podstawa. Poznaj charakterystykę i rodzaje kosiarek dostępnych w sklepach.

Kosiarka ręczna – najtańsze koszenie trawnika

Kosiarki ręczne są nie tylko najprostsze, ale i najtańsze. Nie wymagają żadnego zasilania prądem ani też paliwa. Są od razu gotowe do użycia, dlatego nalezą także do najbardziej ekonomicznych urządzeń. Dodatkowym ich atutem jest ich duża mobilność. Mogą dotrzeć tam, gdzie większy sprzęt nie dojedzie. Kosiarka ręczna sprawdzi sie jeśli posiadamy niewielkie powierzchnie trawnika.

Kosiarka elektryczna – lekka i zwinna

Kosiarki elektryczne również będą dobrym wyborem w przypadku małych powierzchni koszenia. Są niezwykle lekkie i zwinne i nie wymagają dużej siły fizycznej. Dodatkowo mają tę zaletę, że są niezwykle ciche oraz nie emitują żadnych spalin. Będą świetnym rozwiązaniem w niewielkim, przydomowym ogródku, posiadającym kontakt zewnętrzny.

Kosiarka akumulatorowa – nastepca kosiarki elektrycznej 

Kosiarki akumulatorowe, podobnie jak kosiarki elektryczne, należą do bardzo zwinnych. Dodatkowk wyróżnia je cicha praca. Jednak przez swoije gabaryty są nieco cięższe. Jednak niektóre modele posiadają napęd ułatwiający poruszanie. W przypadku tej kosiarki nie musisz martwić się o kable. Jedynym zadaniem przed rozpoczęciem pracy jest naładowanie baterii. Sprzęt sprawdzi się w małych i średnich ogrodach.

Kosiarka spalinowa 

Kosiarka spalinowa wybierana jest najczęściej wśród różnych modeli. I nic dziwnego, gdyż świetnie sprawdzi się przy koszeniu wysokiej trawy, dużych powierzchni oraz nierównych trawników. Kosiarka spalinowa nie wymaga ani kabla, ani ładowania. Wystarczy pełny bak paliwa. Idealna do dużych działek. Warto pamiętać, że im większy silnik, tym większa wydajność sprzętu. Większość modeli posida napęd.

Podkaszarka – przydatny dodatek

Podkaszarka okazuje się być niezwykle przydatnym dodatkiem do kosiarki w ogrodzie. Praca z nią jest przyjemna i szybka. Skutecznie dotrze tam, gdzie nie dojedzie kosiarka. To przy jej pomocy wykończysz brzegi trawnika oraz inne krawędzie.  Jej zaleta to także cena. Nawet poniżej stu złotych. W sklepach znajdziesz podkaszarki elektryczne, akumulatorowe oraz spalinowe.

Traktorek ogrodowy 

Traktorek ogrodowy można potraktować do jako sprzęt do zadań specjalnych. Sprawdzi się w przypadku terenów bardzo dużych. To urządzenie sprawi, że skoszenie tak wielkiej powierzchni nie będzie stanowiło problemu. Oszczędzi także sporo czasu.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Dom