DomNews

Fototapeta w sypialni – jak wybrać odpowiednią?

Sypialnia jest naszą prywatną przestrzenią, gdzie udajemy się na zasłużony wypoczynek, czy też relaks. W tym pomieszczeniu chcemy czuć się przede wszystkim komfortowo i bezpieczenie. Jest to także miejsce, które najczęściej jest przez nas poddawane metamorfozie i personalizacji. Kupujemy dodatki, tak by najlepiej oddać charakter tego miejsca. Najprostszym z nich jest fototapeta, dzięki niej, niedużym kosztem odmienimy wystrój oraz klimat sypialni. Jak wybrać tę odpowiednią ?

Fototapeta w sypialni

Fototapety, do niedawna kojarzone z PRL, dziś królują w nowoczesnych wnętrzach. Odpowiednio dobrane fototapety do sypialni mogą całkowicie odmienić styl wnętrza, wprowadzić do niego nieco dynamiki i koloru, a także sprawić, że będzie wyglądało niczym z katalogu. Obecnie rynek daje nam ogromny wybór wzorów, kolorów. Wszystko zależy jedynie od tego, jakie są aktualnie nasze potrzeby, gusta oraz wyobraźnia. Ważne jest, aby decydując się na zakup wziąć pod uwagę kilka czynników.

fototapeta w sypialni

Jak wybrać odpowiednią — materiał oraz cena

Kryterium, na jakie zwracamy uwagę jako pierwsze, to zazwyczaj cena. Na jej wysokość ma wpływ materiał, na jakim wydrukowane jest zdjęcie. Warto uważać na te najtańsze, gdyż z reguły nie są one zbyt trwałe. Jednak jeśli mamy w perspektywie dość częste zmiany wystroju to może okazać się to dobrym rozwiązaniem. Droższe i zdecydowanie bardziej wytrzymałe to fototapety winylowe. Ich największą zaletą jest odporność na wodę i wielokrotnie zmywalne. Najdroższe i najbardziej efektowne są fototapety tekstylne, wśród nich znaleźć możemy na przykład tak popularne fototapety 3d.

Dobór fototapety do koloru ścian

Kolor ścian w sypialni jest równie ważny przy wyborze odpowiedniej fototapety. Wszystko zależy od efektu, jaki chcemy w ten sposób osiągnąć. Mamy tu do wyboru mocne, zdecydowane kolory, które przyciągnąć wzrok oraz przełamią biel i szarość ścian. Czy też delikatne, pastelowe, będące jedynie delikatnym akcentem, podkreślającym klimat pomieszczenia.

W nowoczesnych minimalistycznych sypialniach możemy zdecydować się na intensywne kolory tapet. Warto również pójść w stronę naszych zainteresowań i wybrać fototapetę tematyczną. Spośród szerokiej oferty świetnie prezentuje się wariant fototapeta kosmos, która na pewno wprowadzi niezapomniany klimat do sypialni.

Fototapeta w sypialni — wielkość sypialni

Decydując się na wybór fototapety w sypialni, należy wziąć pod uwagę również wielkość pomieszczenia. Małe sypialnie świetnie rozświetlą jasne fototapety, dzięki czemu będą wyglądały na większe. Podobny efekt uzyskamy, wybierając fototapetę dającą złudzenie przestrzeni. Duże sypialnie dają zdecydowanie więcej możliwości, gdyż możemy wybierać spośród niezliczonej liczby wzorów i kolorów. Jednak pamiętajmy, aby całość była spójna i odpowiednio wyważona. Nie pokrywajmy tapetą wszystkich ścian, zróbmy z niej dopełnienie. To ona podkreśli charakter całego pomieszczenia. Zazwyczaj miejscem, w którym nakleja się fototapetę jest wezgłowie lub naprzeciwko łóżka.

What is your reaction?

Excited
0
Happy
0
In Love
0
Not Sure
0
Silly
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

More in:Dom