Jak spakować dziecko do szkoły?

Dzieci szybko rosną, wie to każdy z rodziców.  I o ile wczoraj nasz maluch jeszcze raczkował poznając zakamarki naszego domu to nim się obejrzycie stanie na nogi i ruszy do szkoły. Tak jak ruszyła Julka. Może jeszcze nie do szkoły a do zerówki, ale to już dość poważny temat. Dlatego też przyszedł czas kiedy zaczęłam się zastanawiać jak spakować dziecko do szkoły. O czym nie zapomnieć?

Szkolna wyprawka – co kupić dziecku do zerówki

Okazuje się że nie jest to wcale taka prosta sprawa. I o ile dość często spis potrzebnych rzeczy dostajemy że szkoły, to zdarza się również tak, że rodzice pozostawieni są sami sobie w tym temacie. I teraz pytanie – co z tym zrobić? Jak się za to zabrać?

Na początek planuje listę i proponuję Ci też trzymać się właśnie jej. Oczywiście zaczynając od rzeczy najważniejszych. I tutaj będzie to chyba tornister, tudzież plecak. To postawa jeśli chodzi o naukę w szkole. Wydawać się by mogło, że w zerówce jest on zupełnie niepotrzebny i ja też tak myślałam, jednak nic bardziej mylnego. Kolejne pytanie nasuwa się, czy do zerówki wystarczy mały plecaczek, jednokomorowy? Jestem zdania, że nie, gdyż sama śniadaniowka zajmuje już sporo miejsca, dodajmy do tego picie, plus akcesoria zabrane przez zerówkowicza i okazuje się, że tego miejsca jest zbyt mało. Julka codziennie przynosi w plecaku sporo rysunków. W tym 3 komorowym spokojnie zmieści wszystko, a dodatkowym plusem jest to, że jej prace się nie gniotą.

Zobacz także jak ubrać dziecko na zimowy spacer

Artykuły szkolne do zerówki

Jeśli chodzi o przybory typu długopisy, zeszyty i inne to tu proponuję w pełni polegać na szkole. To znaczy, zazwyczaj dostajemy listę według, której kupujemy te przybory i nie ma sensu dodawać nic od siebie. Ewentualnie uzupełnić w miarę potrzeb.

Nie możemy także zapomnieć o obuwiu na zmianę, oraz tym do szkoły. Model i typ dowolny, natomiast to co warto zapamiętać to, aby miały podeszwę, która się nie ślizga. No i nie były wiązane, a na rzep. Chyba, że Wasz maluch ma wprawę w sznurowaniu obuwia, wtedy nie ma problemu. Do butów warto dokupić worek.

Strój na w-f. Tutaj także dobrze zwrócić uwagę na listę, gdyż czasem w szkole panuje odpowiedni dress code, do którego uczniowie powinni się dostosować.

Pozostałe rzeczy do wyprawki

Tutaj to co dorzuciliśmy my to chusteczki do wycierania okularów, chusteczki mokre oraz suche, kubek, szczoteczka i pasta, ubrania na zmianę, gdyż wypadki lubią chodzić po dzieciach. To już chyba cała lista. Teraz liczę trochę na Was – czy coś byście dorzucili?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj