CZARY-MARTY

Prysznic typu walk-in – czym go wyłożyć i jak czyścić

Prysznic walk-in to taki typ prysznica, w którym nie ma brodzika. Dzięki temu w łazience otrzymujemy spójność aranżacji. To także skuteczna metoda na optyczne powiększenie przestrzeni. Czym więc wyłożyć taki prysznic oraz jak zadbać o łazienkę by służyła nam przez wiele lat?

Bez brodzika pozwala zachować spójność w aranżacji łazienki. Co więcej, jest to skuteczna metoda na optyczne powiększenie przestrzeni. Czym wyłożyć przestrzeń pod natryskiem i jak dbać o swoją łazienkę, by była funkcjonalna przez wiele lat?

Czy do łazienki można wybrać posadzkę kamienną?

Płytki kamienne to powiew luksusu w Twoim wnętrzu. Jednak, aby mogły nam służyć długie lata dobrze jest sięgnąć po odmiany, które posiadają duża powierzchnię, odpowiednio preparowaną. Płytki z kamienia nie są uniwersalne i nie będą pasowały do każdego domu, wymagają częstej i dokładnej pielęgnacji. Do czyszczenia należy stosować odpowiednie preparaty, które usuną plamy i zanieczyszczenia.

Brodzik czy bez brodzika?

Nowoczesne brodziki różnią się od tych znanych nam sprzed wielu lat. Można także nabyć takie, które są całkowicie płaskie i montuje się je na poziomie posadzki. Dzięki temu wnętrze nabiera minimalistycznego wyglądu, płaski brodzik nie odcina się od aranżacji.

Prysznic bez brodzika – jakie płytki wybrać?

Jeśli chodzi o prysznic typu walk-in to najczęściej wybiera się płytki ceramiczne, które nie tylko świetnie wyglądają, ale także świetnie łączą się z aranżacją łazienki. Na podłodze wybierzmy płytki, które są antypoślizgowe, natomiast na ścianach może być dowolność. Pamiętajmy o izolacji posadzki i ściany, tak by wnętrze było odporne na działanie bary wodnej, wilgoci oraz wody. Najwięcej kłopotów mogą sprawić łączenia między pływkami, dlatego fugi powinny tu mieć podwyższoną odporność na wilgoć oraz grzyby i pleśnie.

Jak urządzić prysznic bez brodzika?

Zasłonka to dobry pomysł jeśli chcemy uniknąć rozprzestrzeniania się wody po całej łazience. Jednak wygodniejszym rozwiązaniem jest zdecydowanie kabina prysznicowa. Wykonana z tworzywa sztucznego i szkła hartowanego pięknie ozdobi łazienkę. Jeśli Twój prysznic umieszczony jest we wnęce wystarczy, że zakupisz przeszklone drzwi. Przy standardowych prysznicach przyściennych sprawdza się kabina typu walk-in czyli bez drzwi.

Prysznic walk-in – czyszczenie jest proste!

Elementami głównymi prysznica są płytki oraz szkło, dlatego też należy w tym pomieszczeniu regularnie sprzątać. Po każdej kąpieli należy spłukać wszelkie mydliny i przetrzeć ściereczka.

Natomiast, gdy oporócz kafli w łazience mamy industrialny beton, wtedy cały proces przebiega również podobnie. Warto zdecydować się na to rozwiązanie bez fug, gdyż fugi się brudzą i pękają. Przy betonie w łaziencw nie będzie ani jednej szczeliny dylatacyjnej na środku. Wystarczą dylatacje wzdłuż ścian, które będą zakryte masą dylatacyjną. Podloga z betonu ma więc dużą zaletę, gdyż jest to jednorodna, estetyczna płaszczyzna.

Niestety czasem w wyniku zużycia, czy złego wykonania potrafi ona ulec szkodzie, na przykład pojawią się pęknięcia. Nie należy panikować lecz wezwać odpowiednich specjalistów. Naprawa posadzek betonowych nie musi być czasochłonna ani kosztowna.