maski antysmogowe czy warto

Maski to ostatnio nierozłączny element naszej garderoby. Jednak były popularne już przed pandemią koronawirusa. Wtedy stosowano maski antysmogowe, które przydatne są szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Czy warto je stosować i jakie wybrać?

Na wstępie warto nadmienić, że są dwa rodzaje masek – antysmogowe oraz przeciwpyłowe. Różnią się one przede wszystkim zastosowaniem. Te pierwsze stworzone zostały z myślą o codziennym użytkowaniu podczas przemieszczania się po mieście. Maski przeciwpyłowe stosuje się tylko w doraźnych przypadkach np. przy pracach remontowych, gdzie mamy do czynienia z dużą ilością kurzu oraz pyłu. Maski antysmogowe posiadają filtr z węglem aktywnym, przylegają ściśle do twarzy i radzą dobie dobrze z filtrowaniem powietrza z pyłów PM10 czy PM2.5.

Ile kosztują dobre maski antysmogowe?

Dostępność masek na naszym jest naprawdę szeroka. Wystarczy tylko dobrze zapoznać się z ofertą, a na pewno każdy znajdzie cos dla siebie. Jeśli chodzi o cenę, to są różnorodne. Najtańsze maski znajdziemy w cenie 50 złotych, ale nie koniecznie są trafnym wyborem. Warto dołożyć, gdyż jest to wydatek jednorazowy, a do wymiany mamy filtry i to od nich zależna jest cena konkretnego modelu.

Najtańszy sposób to oczywiście filtry, które będą na stałe wbudowane w maski. Te mogą wytrzymać nawet i pół roku. Jednak potem musimy kupić nową maskę. Jednak filtry w niej nie będą tak skuteczne, jak te wymienne, nie filtrują za zadowalającym poziomie pyłu PM2.5. Warto zastanowić się przed zakupem i zdecydować z pełną odpowiedzialnością, który model maski wybierzemy, abyśmy mogli pozwolić sobie na regularne wymienianie filtrów.

Jeśli chodzi o zaletę masek, to warto podkreślić ich skuteczność. Odpowiednio dopasowane maski, które są dobrej jakości potrafią zatrzymać ponad 99% pyłów PM2.5 i PM10 oraz inne zanieczyszczenia powietrza. Modele przylegają do twarzy, nie są zbyt wielkie, dodatkowo produkowane są w różnych wzorach i kolorach. Na pewno w takiej masce będzie nam do twarzy.

Jaką maskę antysmogową wybrać?

Jeśli chodzi o maskę antysmogową to zdecydowaliśmy się na model marki Ozonemask.pl. Jest to wersja dziecięca, dostosowana do małej twarzyczki. Dotąd mieliśmy problem z dopasowaniem maski, gdyż większość z nich była zwyczajnie za wielka i zakrywała zbytnią cześć twarzy. Na szczęście tutaj nie ma takiego problemu. W razie potrzeby możemy zwęzić długość sznureczków.

W skład opakowania maski Antysmogowej Casual OZONE FLOWERS KIDS wchodzi: 2 x filtr, 1 x maska z systemem regulacji dopasowującej się do kształtu twarzy, 1 x woreczek na maskę.

Wymienny filtr wkładamy do wnętrza maski poprzez specjalnie zrobioną kieszonkę znajdującą się na jej tyle. Gdy filtr straci swoją przydatność, możemy z łatwością wymienić go na nowy. Zastosowany filtr Ozone Casual z węglem aktywnym chroni płuca przed zanieczyszczeniami takimi jak: pyły PM2,5, spaliny, dym tytoniowy, kurze i pleśnie.

Co charakteryzuje maski antysmogowe OZONE ?

Otóż przede wszystkim zastosowano w nich tylko naturalne materiały, dzięki temu mamy pewność, że skóra oddycha. Maski są produkowane w wielu kolorach i wzorach, dzięki czemu dopasujemy coś odpowiedniego dla siebie. Posiadają wymienny filtr węglowy 2.5PM, (N95 możliwość używania na co dzień). Maskę możemy prać, dlatego dbanie o higienę jest zdecydowanie łatwiejsze.

Maskę kupimy aktualnie w promocji w cenie 89 złotych. Filtry natomiast to koszt 35 złotych za 2 sztuki.