Jak przygotować się do świątecznej sesji zdjęciowej?

jak przygotować się na sesję świąteczna

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. W sklepach pełno jest świątecznych ozdób i powoli ogarnia nas gwiazdkowy klimat. Jest to także najwyższy czas, aby zrobić sobie sesję świąteczną, której efekty będziemy  mogli wydrukować i umieścić zdjęcia w rodzinnych albumach. 

Sesja dziecięca świąteczna – wybór fotografa

Podstawową decyzją, jaką należy podjąć, jest wybór fotografa. Dobrze, aby niebyła to osoba przypadkowa, gdyż nie każdy specjalizuje się w danej dziedzinie. Dobry  fotograf od wesel, nie koniecznie spisze się w sesjach dziecięcych i odwrotnie. Najlepiej wybrać osobę, która ma odpowiednie podejście do dzieci i nie zanudzi ich podczas całej sesji. Oczywiście warto także obejrzeć portfolio takiej osoby, aby wiedzieć, jakiego efektu możemy oczekiwać.

Jak przygotować dziecko do sesji?

Haa.. dobre sobie. Przygotować dziecko. Dziecko zawsze idzie na żywioł. I to właśnie jest w dzieciach najpiękniejsze J Ćwiczenie poz przed lustrem raczej nie zda tu egzaminu. Starsze dziecko warto przygotować psychicznie do tego, że będą się świetnie bawić u Pani/Pana X, przebierać się niczym prawdziwe modelki/modele, a wynikiem tego będą cudowne zdjęcia, które wywołają uśmiech na ustach ukochanych babci i dziadka 🙂

Jakie kolory sprawdzą się na sesji świątecznej?

Święta rządzą się swoimi prawami – musi być czerwono, błyszcząco i.. świątecznie! 🙂 Dlatego też najlepiej sprawdzą się ubrania czerwone, bordowe, a także biele, beże i złoto. Oczywiście – można gdzieś przemycić odrobinę zieleni, doskonale sprawdzą się także elegancki granat i ponadczasowa czerń.

Zazwyczaj na sesji świątecznej mamy możliwość stworzyć 2-3 stylizacje, warto więc wziąć kilka ubrań naszej księżniczce – fotograf z pewnością wybierze najodpowiedniejsze do zdjęć. Najlepiej sprawdzą się wszelkie sukienki dla dziewczynek bonprix – nie muszą być z długim rękawem – sukienka na szerokich ramiączkach przełamie zimowy klimat. Ważne by były eleganckie i wpasowywały się w świąteczny, radosny klimat. Warto zabrać również ze sobą eleganckie bluzki dla dziewczynek bonprix i proste spódniczki, lub na odwrót – jednokolorowe bluzki i błyszczące, tiulowe spódnice. Nie zapomnijcie o ozdobach do włosów – opaskach z kokardami, czy stylowych czapkach, a także rajstopkach i bucikach – nie koniecznie będzie je widać, aczkolwiek będą stanowić eleganckie tło całości.

jak ubrać się na sesję świąteczna

Zdjęcia z sesji świątecznej – gdzie wykorzystać?

Świąteczne sesje zdjęciowe są cudowną pamiątką dla całej rodziny. Kolekcjonując zdjęcia z kolejnych lat możemy obserwować to, jak dzieci rosną i szybko się zmieniają. Najładniejsze ujęcia mogą wylądować w ramce na kominku, na płótnie na ścianie w korytarzu, czy też specjalnie stworzonej fotoksiążce. Będą one idealnie nadawać się także na świąteczną kartkę oraz kalendarz noworoczny dla bliskich. Zastosowań zdjęć jest wiele, a pamiątka – na całe życie 🙂