Ładowarka indukcyjna – jaką wybrać ?

Ładowarka indukcyjna Spigen

Dzięki technologiom bezprzewodowym nasze życie stało się zdecydowanie prostsze. Dlatego też bardzo chętnie z nich korzystamy, używając telefonów komórkowych, bezprzewodowego internetu. Życie bez kabli jest wygodne i komfortowe, o czym można przekonać się, kupując ładowarkę indukcyjną. Można nimi ładować nie tylko nasze smartfony, ale również smartwatche, czy słuchawki bezprzewodowe.

Oczywiście nie każdy model urządzenia jest  kompatybilny z taką ładowarką. Informacji na ten temat należy szukać w instrukcji lub na stronie producenta. Jak działa ładowarka indukcyjna, na co zwracać uwagę przy jej zakupie?

Jak działa ładowarka indukcyjna?

Proces ładowania bezprzewodowego nie jest szczególnie skomplikowany i przebiega on następująco:

  1. Ładowarkę indukcyjną Spigen podłączamy do źródła zasilania, np. gniazka. Urządzenie jest wyposażone w cewkę, za pomocą której wytworzy się odpowiednie pole elektromagnetyczne.
  2. W naszym smartfonie znajduje się inna cewka, która wykorzystując zjawisko indukcji, uzyskuje energię z wytworzonego pola magnetycznego.
  3. Energia ta jest zamieniana na prąd, a nasz akumulator jest ładowany.

Nie martwcie się, gdyż brak możliwości bezprzewodowego ładowania naszego smartfona wcale go nie wyklucza. Wystarczy, że kupimy specjalne, dedykowane wkładki, które należy doczepić do „pleców” naszego telefonu. W ten sposób uzyskamy możliwość ładowania bezprzewodowego, które znacznie poprawi nasz komfort.

Co to jest standard Qi?

Zarówno nasze urządzenie mobilne, jak i sama ładowarka powinny spełniać konkretne standardy, po to by ładowanie bezprzewodowe przebiegało szybko oraz bez przeszkód. Tego typu powszechnie uznanym standardem jest standard Qi, oznaczony symbolem Qi 1.2. Przewiduje on zwiększenie górnej granicy mocy do 15W. Tego typu ładowarki powinny być w stanie naładować ponad połowę akumulatora standardowego smartfona już wokoło pół godziny.

Ładowarka indukcyjna Spigen

Najważniejsze cechy ładowarki bezprzewodowej

Przed podjęciem decyzji o zakupie ładowarki bezprzewodowej, zwróć koniecznie uwagę na poniższe cechy:

  • kompatybilność,
  • natężenie,
  • sygnalizacja,
  • ergonomia i wygląd.

Ładowarka indukcyjna Spigen dostępna w sklepie www.4gsm.pl ,spełnia te wszystkie cechy. Posiada technologię ControlHeat, która dostosowuje napięcie pod kątem specyfikacji ładowanego telefonu. ControlLight sprawia, że światło emitowane przez wbudowaną diodę nie zakłóca rytmu snu i nie ma wpływu na jego jakość.

Ładowarka indukcyjna SpigenŁadowarka posiada również specjalny Smart IC Chip Protection, którego zadaniem jest kontrola bezpieczeństwa ładowania oraz temperatury ładowarki w procesie ładowania sprawiając, że urządzenie nie rozgrzewa się do niebezpiecznych dla telefonu zakresów temperatury. Ładowarka pracuje w standardzie Fast Charge więc wszystkie zgodne z tą technologią telefony będą ładowane maksymalnie szybko.

Odkąd posiadamy ładowarkę indukcyjną Spigen, czynność ładowania stała się prosta i  bezproblemowa. Nie potrzebujemy kabla, który potrafi być problemowy i często awaryjny. Jeśli szukacie innych akcesoriów do swoich smartfonów to zajrzyjcie na 4GSM.pl. Sklep zajmuje się sprzedażą akcesoriów GSM/akcesoriów do telefonów różnych marek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here