Crowdfunding nieruchomości – jak i gdzie inwestować?

Crowdfunding nieruchomości jest popularną formą inwestowania w nieruchomości na świecie, w Polsce również wzrasta jego liczba. Cała istota tej formy inwestycji polega na wykupienie przez różnych ludzi tzw. cegiełki z całości nieruchomości i czerpanie z tego zysków. Tak naprawdę wystarczy nam już 10tys. zł, aby stać się posiadaczem. Jednak kwoty zazwyczaj są nieco wyższe.
 

Co to jest crowdfunding nieruchomości?

Crowdfunding nieruchomości polega na tym, że bardzo dużo ludzi inwestuje pasywnie w daną nieruchomość. Przykładowo kupujemy kamienicę razem z innymi 30-40 inwestorami, której wartość wynosi 1mln zł a koszty zakupu podzielone są na ilość inwestorów. Nasz zysk jest proporcjonalny do wkładu a stopa zwrotu może sięgnąć 20proc.

Dotąd inwestycja w nieruchomości kojarzyła się z wysokim wkładem własnym. Zazwyczaj finansowanym z zaczerpniętego kredytu. Crowdfunding pozwala na zakup różnego rodzaju projektów poprzez jednorazowe wpłaty. Możemy stać się współwłaścicielami nieruchomości komercyjnych i czerpać korzyści. Już nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych wystarczy, by zostać udziałowcem. Zazwyczaj próg minimalny to 10 tys. złotych od osoby, jednak kwoty mogą być zdecydowanie wyższe. Inwestycje w nieruchomości komerycyjne to bardzo korzystne rozwiązanie finansowe.

Crowdfunding nieruchomości, dlaczego warto?

Inwestycje w nieruchomości to popularna forma zarobku. Według analiz NBP już nawet co trzecie mieszkanie było zakupione w celach inwestycyjnych. Jednak nie jest to forma dostępna dla każdego, gdyż w przypadku zakupu nieruchomości w pojedynkę wiąże się to z wysokimi kosztami, które stanowią czasem barierę nie do pokonania. Tutaj z rozwiązaniem przychodzi właśnie crowdfunding. To korzystna forma inwestycji, tym bardziej, że jest też możliwość posiadania kilku projektów zamiast jednego mieszkania. Co za tym idzie czerpiemy zyski z kilku nieruchomości.

Crowdfunding nieruchomości, gdzie inwestować?

W Polsce crowdfunding nieruchomości staje się coraz bardziej popularny. Jednak jest stosunkowo mało firm zajmujących się grupowym inwestowaniem w nieruchomości. Wzrost świadomości ludzi będących zainteresowanych takim modelem zarobku na pewno wpłynie pozytywnie na ilość zainteresowanych. Firma Social Estate ma w swojej ofercie jeszcze jedną alternatywę, którą jest inwestycja w nieruchomości komercyjne – supermarkety, nieruchomości handlowe, sklepy Biedronka. Warto rozważyć tą ofertę, gdyż segment sprzedaży w sklepach wielkopowierzchniowych rośnie bardzo szybko. Konsumenci najczęściej robią zakupy w Biedronce i Lidlu. Inwestorzy, którzy zakupią udziały spółki celowej mogą zarobić 6 % przed podatkiem Belki.

Jeśli zastanawiasz się gdzie ulokować swoje wolne środki finansowe to mam nadzieję, że pomogłam Ci w dokonaniu wyboru. Szczególnie, że jest to w pełni dostępne dla każdego, bezpieczne i co najważniejsze przynosi długoterminowe korzyści.