Gdzie kupić piżamy z bawełny organicznej?

Gdybyś miał wybrać materiał, który przyjemnie otuli Cię do snu, w którym będziesz czuć się swobodnie, a skóra odpocznie to pewnie Twój wybór padłby na bawełnę. I słusznie, gdyż należy ona do dobrej jakości materiałów, jednak tylko wtedy, gdy wybierzemy ją mądrze. W przypadku bawełny bardzo ważnym elementem jest sposób jej hodowli, produkcji, a nawet barwienia. Dlatego warto postawić na bawełnę organiczną. Co ją wyróżnia w porównaniu do zwykłej?

Przede wszystkim jakość

Widok koszulki z metką z oznaczeniem „100 proc. cotton” na pewno nie jest Ci obcy. Jednak nie raz zapewne, zdarzyło Ci się, że koszulki po kilku praniach potrafiły stracić kolor, fason, rozciągnąć się. Ubrania z bawełny organicznej są znacznie wytrzymalsze, gdyż ich włókna nie zostały osłabione w procesie chemicznym, podczas powstawania materiału. To samo dotyczy upraw – do bawełny organicznej nie używa się pestycydów i innych chemicznych środków. Dzięki temu jest silniejsza i trwalsza.

Trwałość

Trwałość bawełny organicznej wynika nie tylko z braku pestycydów i innych środków chemicznych, jakich unika się podczas uprawy, ale również ze specjalnych metod jej tkania za pomocą gęstych splotów. Dzięki temu ubrania nie przecierają się i nie drą tak łatwo jak zwykłe, długo zachowują swoją pierwotną formę oraz kolory. To dlatego mogą posłużyć nie tylko nam, ale również innym – w przypadku ubranek dziecięcych te organiczne wędrują najczęściej z rąk do rąk i noszone są z powodzeniem przez kolejne maluchy. Bawełna organiczna jest również znacznie bardziej wytrzymała na pranie – jej mokre włókna stają się o 30 proc. mocniejsze, dzięki czemu może być prana wielokrotnie bez obaw o zniszczenie.

Zdrowie

Ubranka organiczne charakteryzują się wysoką oddychalnością, chronią zarówno przed przegrzaniem, jak i wychłodzeniem. Nie zawierają chemii, zazwyczaj są wolne od dodatkowych włókien syntetycznych.

Czysta i wolna od substancji chemicznych bawełna organiczna jest zdrowa dla naszego organizmu – nie tylko przyjemnie otula, oddycha i zachowuje się jak „druga skóra”, ale też idealnie sprawdza się w przypadku wszystkich alergików ze skłonnościami do atopowego zapalenia skóry.

Dobra dla środowiska

Podczas uprawy bawełny organicznej oraz produkcji ubrań z niej wykonanych przestrzega się znacznie bardziej rygorystycznych zasad niż w przypadku odzieży „masowej”. Unika się nie tylko chemii, ale także zanieczyszczania lokalnych zbiorników wodnych i znacznie ogranicza zużycie wody. Wszystko to powoduje, że produkcja organiczna działa nie tylko dla dobra ludzi, ale dla całego ekosystemu.

Dobra dla ludzi

Na organicznych plantacjach stosowane są kontrole poszanowania praw pracowników. Nie wolno zatrudniać na nich dzieci, a robotnicy otrzymują za wykonaną pracę lepszą zapłatę niż w przypadku plantacji konwencjonalnych. Z faktu, że uprawa odbywa się bez użycia środków chemicznych, korzysta nie tylko środowisko naturalne, ale również pracownicy plantacji, na których rośnie bawełna organiczna, i zakładów, w których produkuje się z niej odzież – zatrudnione tam osoby nie muszą pracować w toksycznych warunkach.

Gdzie kupić piżamę z bawełny organicznej ?

Szeroki wybór oferuje Doctor Nap. Warto więc zapoznać się z ofertą, szczególnie z nowej kolekcji wiosna-lato. Z tejże kolekcji pochodzą moje piżamki, którymi jestem zachwycona. Nosi mi się je bardzo dobrze, postanowiłam także jedną kupić mamie, bo i ona zasługuje na wygodę.

Na stronie Doctor Nap znajdziemy spory wybór fasonów i wzorów piżam i szlafroków. Dostępne również dla nastolatek oraz przyszłych mam. Idealne kroje, nie krępujące ruchów zadowolą każdą z nas. Warto wspomnieć o tym, że firma posiada doświadczenie, cel i misję, tak by zadbać jak najbardziej o nasz komfort. Od 2019 roku poprzez swoje produkty wspiera aktywnie fundację Budzik, o której zapewne nie raz słyszeliście. Możecie uczestniczyć we wsparciu razem z Doctor Nap, otóż w ofercie znajdziecie produkty oznaczone w specjalny sposób, z których sprzedaży jest przeznaczone 5zł na fundację Ewy Błaszczyk. Moim zdaniem to naprawdę świetna inicjatywa i ogromna pomoc.