Ecocera sypki puder bambusowy absorbent serum

Puder bambusowy Ecocera to od jakiegoś czasu hit blogosfery. Nie raz trafiałam na wpisy, które opisywały go w samych superlatywach, dlatego też postanowiłam przekonać się na własnej skórze. Tym bardziej, że jego przeznaczenie to cera mieszana i tłusta, czyli w sam raz dla mnie.

Puder bambusowy Ecocera wykonany jest z pędów bambusa indyjskiego – najdelikatniejszej i najbogatszej w składniki odżywcze części rośliny. Po jego użyciu Twoja cera będzie idealne matowa przez długi czas bez konieczności nanoszenia poprawek. Produkt utrwala makijaż na wiele godzin.

Dlaczego warto wybrać puder bambusowy? Produkt Ecocera posiada wiele ważnych dla Twojej skóry właściwości:

  • Zawartości krzemionki sprawia, iż proszek bambusowy charakteryzuje się wysoką absorbcją sebum i wilgoci, matuje więc skutecznie i długotrwale, a do tego jest świetnym rozwiązaniem dla osób z cerą tłustą lub mieszaną.
  • Puder bambusowy ma postać białego lekkiego pyłku, ale jednocześnie jest transparentny -po nałożeniu i błyskawicznie stapia się z kolorytem cery.
  • Zawarte w składzie produktu proteiny jedwabiu przedłuża trwałość kosmetyku, ponieważ silnie przywierają do cery, jednocześnie nadają jej niezwykłej gładkości.
  • Puder bambusowy Ecocera rozprasza światło, co pozwala uzyskać jednorodne i naturalne wykończenie makijażu bez efektu “płaskiego” matu.

Opakowanie pudru to słoiczek z wieczkiem, w środku, którego znajdziemy gąbeczkę do jego nakładania. Ja osobiście wolę aplikować puder pędzlem, jednak zawsze mamy alternatywę. Produkt ma postać, białego, drobnozmielonego, lekkiego pyłku. Po naniesieniu go na twarz natychmiast staje się transparenty i stapia z cerą. Dzięki temu nadaje się do każdej karnacji. Zawartość silnie przywierających do powierzchni skóry protein jedwabiu istotnie przedłuża trwałość kosmetyku jednocześnie nadając cerze wyjątkową gładkość. Dzięki efektowi rozproszenia światła nie daje efektu “płaskiego matu”, a ujednolica i sprawia, że cera wygląda naturalnie.

Twarz staje się matowa i gładka, a ten efekt utzymuje się około kilku godzin. Co uznaje za wynik bardzo dobry. Radzi sobie również z niwelowaniem świecenia w strefie T, a na tym mi najbardziej zależało. Bardzo wydajny, gdyż wystarczy niewielka ilość do jego aplikacji. Nie zatyka porów i nie wywołuje podraznień. Ciężko będzie znaleźć coś lepszego niż puder ryżowy czy bambusowy.

Gdzie można kupić puder bambusowy ? Jest on naprawdę łatwo dostępny i nie ma problemu z jego zakupem. Ja swój kupiłam na kosmetykizameryki.pl w bardzo okazyjnej cenie.