Bieżnia do biegania w domu – elektryczna czy magnetyczna?

Bycie fit stało się ostatnio bardzo popularne i coraz więcej ludzi wpisuje się w ten trend. Aktywność fizyczna pomaga nam zachować szczupłą sylwetkę i cieszyć się dobrym zdrowiem. Basen, aerobik, bieganie to dość często uprawiane sporty. To ostatnie najprzyjemniej jest wykonywać na łonie natury, jednak nie zawsze aura nam sprzyja. Brzydka pogoda czy zaspy śniegu potrafią odstraszyć nie jednego biegacza, którzy wolą zostać w ciepłym domu. Na szczęście tu też możemy biegać, z pomocą przychodzi nam bieżnia do biegania.

Bieżnia do biegania w domu

Dzięki bieżni domowej mamy możliwość zadbać o swoją kondycję zawsze. Nie straszne są nam warunki atmosferyczne panujące za oknem. Ich ceny wahają się od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Wszystko zależy od zasobności naszego portfela. Jaką więc bieżnię kupić, by jak najlepiej spełniała swoje zadanie? Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na stosunek ceny do jakości i innych parametrów.

Bieżnia do biegania elektryczna czy magnetyczna?

Wybór rodzaju bieżni to kolejny ważny aspekt, który należy brać pod uwagę. Bieżnia elektryczna zazwyczaj kosztuje nieco więcej niż bieżnia magnetyczna, jednak duża rolę odgrywa tu wygoda i komfort podczas jej użytkowania. Tego typu urządzenia posiadają silnik, który napędza cały mechanizm, na przykład pasek po którym biegamy. Nie musimy rozpędzać samodzielnie maszyny, regulacja prędkości jest płynna i pozwala na zmianę tempa o 0,1 km/h. Droższe bieżnie elektryczne posiadają także wbudowane komputery, które dają nam możliwość śledzenia naszych postępów i historii treningowych.

Bieżnia magnetyczna kosztuje zdecydowanie mniej. Nie ma w niej silnika, znajduje się tutaj koło zamachowe. To my wprowadzamy je w ruch, przy pomocy siły naszych nóg. Istotną różnicą jest także to, że rozpędzoną bieżnię magnetyczną hamujemy poprzez zmianę tempa biegu lub zeskoczenie z niej. W elektrycznej robi to za nas komputer.

Jak wybrać odpowiednią bieżnię?

 • wybieramy rodzaj bieżni – elektryczną lub mechaniczną. Ta pierwsza to opcja tańsza, jednak mniej trwała niż elektryczna.
 • moc silnika – jeśli nasza bieżnia do biegania ma moc poniżej 2 KM to wtedy będziemy na niej mogli jedynie truchtać, bądź iść marszem.
 • wzrost i waga ćwiczącego – jeśli jesteśmy niżsi niż 170cm, to wybieramy bieżnię o wymiarach 130 x 40cm. Osoby wyższe powinny zainwestować w model większy 130 x 50cm.

Co myślicie o takiej bieżni do biegania w domu ?

17 KOMENTARZE

 1. Właśnie zastanawiam się nad zakupem. O ile w mrozy lubię biegać to po śniegu, czy lodzie jest na prawdę trudno. Nie chcę złapać kontuzji. Bieżnia to dobre rozwiązanie 🙂

 2. Kurczę sama nie wiem, ktora lepsza. Ale chyba elektryczna. Inwestujemy wprawdzie wiecej pieniedzy, ale jest ten komfort. Super sprawa zimą. Nie ma lezenia na kanapie. Ruch musi byc caly czas.

 3. żebym miała jeszcze miejsce, a wiele razy patrzałam na bieżnie, ale masz chyba błąd w tekście , a dokładnie tu „wybieramy rodzaj bieżni – elektryczną lub mechaniczną. Ta pierwsza to opcja tańsza, jednak mniej trwała niż elektryczna.” . ta pierwsza , czyli elektryczna jest mniej trwalsza niż elektryczna? xD

 4. Miałam bieżnię tradycyjną i bardzo długo mi służyła. Niestety, dla wielu osób nie jest to dobre rozwiązanie bo źle wpływa na stawy. Ponadto mimowolnie się opieramy o poręcze, co ma zły wpływ na kręgosłup. Dla osób wprawionych w bieganiu to doskonała alternatywa, jednak trzeba pamiętać o prawidłowej postawie.

 5. Chciałabym mieć taką bieżnię w domu, najlepiej to swój mały kącik dla ruchu i ćwiczeń. Na siłownie niekiedy nie chce się jechać no i tłumy ludzi zniechęcają.

 6. Gdybym miała swój dom to z pewnością urządziłabym w nim domową siłownię, takiej aktywności mi bardzo brakuje.

 7. Ja mam elektryczna, na magnetyczna trzeba mieć trochę wiecej siły 😉 Elektryczna bardziej mi odpowiada ze wzgledu na ilosc funkcji.

 8. Myślę, że posiadanie takiej bieżni jest świetnym rozwiązaniem w deszczową jesień, czy mroźną zimę. Kiedy to niekoniecznie się człowiekowi uśmiecha biegać na świeżym powietrzu. Chętnie zainwestowałabym w taki sprzęt jednak obecnie niestety metraż mi na to nie pozwala.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj