Jak wygląda kurs na operatorów HDS?

W nowym roku postanowiłam znacznie poszerzyć moje horyzonty. Podnieść kwalifikacje zawodowe jak najbardziej się da. Nie jest to łatwe postanowienie, jednak we wszystkim wspiera mnie mój kuzyn, który także obrał sobie taki cel. Ostatnio zrobił dość dużo kursów i jeden z nich szczególnie mnie zaciekawił, gdyż nie bardzo wiedziałam co dokładnie znaczy. Był to kurs HDS. Który dziś Wam przybliżę.

Warto na początku zaznaczyć, że jest to jeden z kursów dzięki, któremu można zdobyć bardzo dobrze płatną i stabilną pracę. Jednak pewnie nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, czym są urządzeni HDS?

Hydrauliczny dźwig samochodowy to rodzaj ciężkiego sprzętu do podnoszenia oraz przenoszenia ładunków, materiałów lub innych urządzeń. Ich działanie opera się na układzie hydraulicznym, pozwalającym na znaczne zwiększenie ich mocy. Dzięki temu możliwe jest transportowanie np. ciężkich kontenerów, które wykraczają poza rozmiar i zakres innego urządzenia podnoszącego. Każde urządzenie HDS musi być starannie dobrane w oparciu o wymagania konkretnego użytkownika.

Kto może przystąpić do kursu na operatora HDS?

Osoby chcące wziąć udział w kursie powinny przejść bardzo szczegółowe szkolenie z zakresu bezpieczeństwa. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko wypadków. Źle wyszkolony operator to zagrożenie dla siebie oraz innych ludzi. Nieprawidłowo ustawione żurawie potrafią się nawet przewrócić, co naraża firmę na straty o dużej skali.

Jak wygląda egzamin na operatora HDS?

Egzamin przed inspektorami UDT składa się z dwóch części – praktycznej oraz teoretycznej. Na pierwszej sprawdzana jest wiedza osoby szkolącej się na operatora HDS. Pytania są z zakresu dozoru technicznego, znajomości zagadnień zabezpieczeń mechanicznych, eletrycznych, hydraulicznych oraz BHP. Druga część to ocena zdolności praktycznych. Należy tu zademonstrować działanie HDS, wykonywać konkretne polecenia i symulować szczególne sytuacje. Kurs kończy sie certyfikatem zaswiadczającym o zdaniu egzaminu.

Czy znacie kogoś kto podnosi kwalifikacje w tej dziedzinie?

 

25 KOMENTARZE

  1. Sama lubię podnosić swoje kwalifikacje, jednak wśród osób z mojego otoczenia nie znam nikogo, kto podnosi je akurat w opisywanej przez Ciebie dziedzinie .

  2. Rozwój osobisty jest zawsze w cenie. Warto się kształcić, szczególnie w dziedzinie, w której chcemy pracować. Taki kurs na pewno się przyda wielu osobom, jednak takie stanowisko to ogromny stres i odpowiedzialność.

  3. Widziałam osobiście jak przebiega taki kurs xd fajna sprawa i teraz wiem, że jest zapotrZebowanie na ludzi z takimi uprawnieniami 🙂

  4. Ciekawe, właśnie zdałam sobie sprawę jak dokładnie nazywają się te uprawnienia. Dziękuję za informacje! Muszę pokazać to mojemu chłopakowi. Ma już od wiele uprawnień na wózki widłowe, więc może i kurs na operatora hds g też zainteresuje. Nigdy nie wiadomo, co w życiu może się przydać.

  5. Moj mąż ciągle podnosi swoje zawodowe kwalifilacje. Czesto odbywa kursy i przystępuje do egzaminow. Jednak sa to kursy z troche innej dziedziny.

  6. Wielu osobom taki kurs może poszerzyć horyzonty. Zawsze brane pod uwagę są osoby, które posiadają wyższe kwalifikacje i większe umiejętności.

  7. Mój mąż łapie w garści wszystkie kursy związane z mechaniką, sprzętem, choć to akurat chyba nie do końca jego dziedzina.
    Sama uwielbiam się szkolić ale jednak w innych tych „moich” kierunkach 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj