Jak zorganizować imprezę firmową?

Impreza firmowa to zdecydowanie najlepszy sposób na zintegrowanie pracowników i poprawienie atmosfery panującej w biurze. To okazja, aby poznać współpracowników poza miejscem pracy. Dawniej rzadko która firma decydowała się na zorganizowanie takiej imprezy, jednak aktualnie imprezy integracyjne są dość częstym zjawiskiem, co czyni nasze miejsce pracy zdecydowanie bardziej atrakcyjne. Firmy zatrudniają często profesjonalne firmy, które zajmują się organizacją eventów. Dopracowują każdy szczegół, tak, aby pracownicy czuli się jak najlepiej.

Takie imprezy firmowe możemy podzielić na : imprezy integracyjne, wyjazdy szkoleniowe, wyjazdy motywacyjne, imprezy tematyczne. Każda z nich odgrywa inną rolę, chociaż wyglądają w zasadzie podobnie. Wśród celów, dla których organizowane są wyjazdy integracyjne, możemy wyróżnić lepsze poznanie się współpracowników, odkrycie ich możliwości i predyspozycji, rozpoznanie słabych i mocnych stron, ale także poprawa skuteczności działania i zarządzania zespołem pracowniczym. Główna funkcja takich wyjazdów to motywacja pracowników do bardziej wytężonej pracy i pobudzenie większego zaangażowania do wykonywanej pracy.

Gdzie zorganizować imprezę integracyjna? Jeśli pozwala na to pora roku i pogoda to najlepiej zdecydować się na plener. Takie miejsca sprzyjają wytworzeniu luźnej atmosfery wśród uczestników. Ważne, aby można było się do nich bez problemu dostać, a sam dojazd był krótki i łatwy. Jeśli natomiast planujemy zorganizować imprezę firmową w połączeniu z warsztatami tematycznymi to lepiej jest wybrać jako miejsce, ośrodek szkoleniowy czy też hotel z dużą salą konferencyjną.

Imprezy firmowe mogą  być zróżnicowane pod względem rodzaju. Mamy tu do wyboru szeroki wachlarz oferty. Jeśli nasi pracownicy lubią czynną integrację to możemy ich zapewnić warsztaty kulinarne połączone z degustacją dań. Zajęcia prowadzone są ze znakomitymi kucharzami, a w ich czasie uczestnicy mają okazję poznać niesamowite kuchnie świata. Organizator zapewnia sprzęt, składniki i prowadzących. Do wyboru są, aż cztery różne menu.

 

Jeśli natomiast preferujemy zajęcia sportowe na świeżym powietrzu to idealnym wyborem będzie organizacja imprezy typu paintball. Jest to gra zespołowa, gdzie
najważniejsze jest zgranie oraz współpraca drużynowa. Scenariusz
wydarzenia jest każdorazowo dostosowywana do liczebności grupy
i specyfiki spotkania. Znaleźć się w nim mogą następujące konkurencje:
zdobywanie flagi, ochrona prezydenta, ścigany, pojedynki dzikiego
zachodu i wiele innych! To świetna okazja, aby poznać naszych współpracowników i nauczyć się z nimi współdziałać, by osiągnąć wspólny sukces.
Oczywiście rodzajów imprez jest wiele, wiele więcej. Ja przytoczyłam Wam zaledwie garstkę wśród szerokiej oferty. Na prawdę warto inwestować w ten sposób w zadowolenie naszych pracowników, gdyż przełoży się to potem na pewno na pozytywne wyniki ich pracy. A Wy co myślicie o organizacji takich imprez firmowych?