Jaki aparat do zdjęć na bloga?

Zapewne zgodzicie się ze mną, że zdjęcia na blogu odgrywają dużą rolę. Przyciągają uwagę, prezentują wybrany produkt. W zasadzie nie tylko na blogach, ale i w całym internecie. Serwisy społecznościowe bazują właśnie na udostępnianiu zdjęć. To one przyciągają uwagę odbiorców i dodają nam fanów. Media społecznościowe takie jak Facebook, czy Google + również podążają za tym trendem i z kolejnymi aktualizacjami wprowadzają publikację zdjęć w większej rozdzielczości.I wcale mnie to nie dziwi, gdyż telefony użytkowników posiadają wyświetlacze w na prawdę rewelacyjnej rozdzielczości. Tak więc jeśli chcesz wyróżnić się na tle innych i być traktowany jak profesjonalista musisz mieć dobrej jakości zdjęcia.

Oczywiście, należy pamiętać o tym, że to nie aparat robi zdjęcia a Ty, jednak w sprawnych rękach aparat lustrzany jest niczym dłuto. Potrafi z każdej kompozycji wydobyć jej piękno. Ja jestem posiadaczem lustrzanki, gdyż fotografią zajmowałam się jeszcze przed założeniem bloga. Praktyka pozwoliła mi wyciągnąć ze zdjęć nieco więcej. Jednak w tym momencie mój aparat powoli przestaje mi wystarczać. Zaczynam rozglądać się za czymś nowym. Odpowiedniego sprzętu szukam na stronie proclub.pl.

Jeśli chodzi o wybór odpowiedniego aparatu to, jak wspomniałam, nie zrobi on zdjęcia za Was, jednak może nas w mniejszym lub większym stopniu ograniczać. Dlatego też należy przede wszystkim wybrać model dopasowany do naszych potrzeb.Warto zainwestować w aparat lustrzany, który będzie robił ostre, dobrej jakości zdjęcia w każdych warunkach oświetleniowych. Powinien również mieć tryb manualny, tak, aby można było w pełni wykorzystać jego możliwości.

Jaki zatem aparat będzie najlepszy? Przede wszystkim warto postawić na nowe technologie. Branża fotograficzna rozwija się w szybkim tempie, więc nie warto kupować sprzętu, który już na starcie będzie przestarzały. Najlepiej jest wybierać modele z obecnego, lub poprzedniego roku. Oczywiście warto określić do jakich zadań przeznaczony jest nasz aparat. Czy tylko do zdjęć na bloga, czy także do użytku naszego np reportażu z uroczystości rodzinnych. Jeśli stawiamy głównie na portrety to najlepszym obiektywem będzie tu ok. 50mm z możliwie jak najmniejszą przysłoną np. 1.8. W tym wypadku nie potrzebujemy kupowania teleobiektywów. Jednak jeśli w przyszłości zakładasz równie fotografowanie krajobrazów warto rozważyć jego dokupienie.
Jak widzicie podstawą dobrego zdjęcia jest nie tylko sprzęt, ale i odpowiednie umiejętności. Jednak dobry aparat lustrzany potrafi zdecydowanie ułatwić wykonanie idealnej fotografii.

46 KOMENTARZE

  1. Masz racje mówiąc, że dobry sprzęt potrafi robić piękne zdjęcia, ale tylko jeżeli jest we właściwej i umiejętnej dłoni. Posiadam dobry aparat, ale lustrzanka jest moim marzeniem:) Więc, mam nadzieję, że kiedyś się spełni.

  2. Masz racje mówiąc, że dobry sprzęt potrafi robić piękne zdjęcia, ale tylko jeżeli jest we właściwej i umiejętnej dłoni. Posiadam dobry aparat, ale lustrzanka jest moim marzeniem:) Więc, mam nadzieję, że kiedyś się spełni.

  3. Miałam aparat dość dobry jednak go sprzedałam i zainwestowałam w dobry smartfon, który robi równie dobre zdjęcia od razu mogę je obrobić na telefonie i przesłać bezpośrednio na bloga. Dla mnie to najwygodniejsza opcja.

  4. Miałam aparat dość dobry jednak go sprzedałam i zainwestowałam w dobry smartfon, który robi równie dobre zdjęcia od razu mogę je obrobić na telefonie i przesłać bezpośrednio na bloga. Dla mnie to najwygodniejsza opcja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj