Jak i w czym prać niemowlęce ubranka

Będąc świeżo upieczoną mamą miałam milion pytań w zasadzie o wszystko. Jednym z podstawowych było jak i w czym prać niemowlęce ubranka? Odpowiednia ich higiena to bardzo ważna rzecz, gdyż nawet w dopiero co kupionych, z pozoru czyściutkich ubrankach, bytują miliony roztoczy i wszelakich drobnoustrojów. A te z kolei mogą wywołać u naszego malucha spore uczulenie i reakcje alergiczne.
Pamiętajcie więc, aby dobrze wyprać każde nowe ubranko zanim założymy je niemowlęciu, czy dziecku. Do prania używajcie proszku z obniżoną zawartością detergentu. Całość nie jest trudna, ale ważne, aby przestrzegać kilku zasad. Dlaczego tak? Bo z pozoru czyste i nowe ubranko zanim trafi do nas przebywa długą drogę. Tkaniny dotykają szwaczki w fabryce, następnie osoby, które metkują odzież, personel w hurtowni i sklepie, klienci, a na końcu tego łańcucha Ty. Długa droga prawda? Każda z tych wcześniej wymienionych osób zostawia na odzieży ślad w postaci różnych, niewidocznych gołym okiem zanieczyszczeń. Poza tym osiada na niej kurz i cząsteczki brudu, wnoszone z ulicy do sklepu. Nawet w firmowo zafoliowanych przez producenta ubrankach można znaleźć roztocze. Dlatego też pamiętajmy, aby zawsze je wyprać.
W czym więc prać? Tu pamiętajmy o zasadzie im mniejsze dziecko, tym delikatniejszy powinien być proszek, czy też płyn do prania. Nie używajmy zwykłego proszku. Dla noworodków oraz niemowląt zalecane są specjalne proszki z obniżoną zawartością detergentów, gdyż takie środki są hipoalergiczne i nie zawierają substancji, które mogą podrażnić skórę maluszka. Nie są też perfumowane, dzięki czemu ryzyko alergii maleje jeszcze bardziej. Takie proszki najlepiej stosować do trzeciego roku życia dziecka, a jeśli jest ono alergikiem to nawet dłużej.
Na jakie środki zdecydowałam się ja? Sięgnęłam po trio od Flo, gdzie znalazłam zarówno płyny do prania ubranek dla dziecięcych Flo baby, jak i te do prania ubrań dorosłych.
Dlaczego wybrałam tą markę? Flo baby to linia hipoalergicznych produktów, które mogą być stosowane już od pierwszych dni życia dziecka. Znajdziemy tu płyn do prania bielizny niemowlęcej, który delikatnie i skutecznie usuwa nawet najtrudniejsze plamy. Pozostaje przy tym łagodny dla skóry dziecka. Natomiast koncentrat do płukania sprawia, że ubranka są miękkie i delikatne w dotyku. Produkty nie zawierają barwników, fosforanów ani parabenów. Są przebadane dermatologicznie. Ja jestem z nich zadowolona i na pewno sięgnę po nie jeszcze nie raz.

74 KOMENTARZE

 1. sama chętnie wypróbuję produkty Flo baby a własnych ubraniach, chcę aby tkaniny nie niszczyły się podczas prania a po za tym mam wrażliwą skórę, która na agresywne detergenty reaguje swędzeniem.

 2. Jako mama dwojki dzieci przyznaje sie bez bicia, ze nigdy dotad tej marki nie widzialam. Dla mnie bardzo wazny jest dobor proszkow/plynow do prania. Zdarzaly mi sie juz uczulenia, wiec wole wybierac te, ktore nie tylko mnie, ale i dzieci nie beda uczulac.

 3. sama chętnie wypróbuję produkty Flo baby a własnych ubraniach, chcę aby tkaniny nie niszczyły się podczas prania a po za tym mam wrażliwą skórę, która na agresywne detergenty reaguje swędzeniem.

 4. Jako mama dwojki dzieci przyznaje sie bez bicia, ze nigdy dotad tej marki nie widzialam. Dla mnie bardzo wazny jest dobor proszkow/plynow do prania. Zdarzaly mi sie juz uczulenia, wiec wole wybierac te, ktore nie tylko mnie, ale i dzieci nie beda uczulac.

 5. Ja nie zwracam dużej uwagi na wybór w tym momencie. Nie mam dzieci a sama nie mam żadnych alergii czy wrażliwej skóry. Nie mniej jednak uważam, że jest to także ważny temat bo wiele osób ma przeciwwskazania do takich typowych drażniących detergentów.

 6. Ja nie zwracam dużej uwagi na wybór w tym momencie. Nie mam dzieci a sama nie mam żadnych alergii czy wrażliwej skóry. Nie mniej jednak uważam, że jest to także ważny temat bo wiele osób ma przeciwwskazania do takich typowych drażniących detergentów.

  • Spróbuj od firmy Swonco, Bardzo wydajne a przez to i tanie a dodatkowo hipoalergiczne i ekologiczne Płyny do Prania i Płukania i cała gama innych środków czystości. Ja korzystam a mam egzemę i sprawdzają sie swietnie., korzystam z wersji bezzapachowych 🙂

 7. Spróbujcie Płynów od firmy Swonco, Bardzo wydajne a przez to i tanie a dodatkowo hipoalergiczne i ekologiczne Płyny do Prania i Płukania i cała gama innych środków czystości. Ja korzystam a mam egzemę i sprawdzają sie swietnie., korzystam z wersji bezzapachowych 🙂

 8. A i jeszcze jedno Swonco stosuje tylko naturalne olejki zapachowe, żadnych sztucznych kompozycji zapachowych, zadnych chemikalii ropopochodnych sles, parabenów, po prostu tylko to co bezpieczne dla dziecka i w ogóle dla domu.

 9. Spróbujcie Płynów od firmy Swonco, Bardzo wydajne a przez to i tanie a dodatkowo hipoalergiczne i ekologiczne Płyny do Prania i Płukania i cała gama innych środków czystości. Ja korzystam a mam egzemę i sprawdzają sie swietnie., korzystam z wersji bezzapachowych 🙂

 10. A i jeszcze jedno Swonco stosuje tylko naturalne olejki zapachowe, żadnych sztucznych kompozycji zapachowych, zadnych chemikalii ropopochodnych sles, parabenów, po prostu tylko to co bezpieczne dla dziecka i w ogóle dla domu.

  • Spróbuj od firmy Swonco, Bardzo wydajne a przez to i tanie a dodatkowo hipoalergiczne i ekologiczne Płyny do Prania i Płukania i cała gama innych środków czystości. Ja korzystam a mam egzemę i sprawdzają sie swietnie., korzystam z wersji bezzapachowych 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj