Jak wymienić baterię w Samsung Galaxy S6?

jak wymienić baterię w samsungu galaxy s6

Jak wiecie, nic nie trwa wiecznie, a jeśli chodzi o sprzęty i elektronikę to tu żywotność jest czasem bardzo krótka. Dlatego też często zdarzają się usterki, czy zużycia podzespołów. U mnie trafiło na telefon i baterię, która po 2latach zaczęła bardzo szybko się rozładowywać. Wymiana na nową w serwisie kosztowałaby mnie kilkaset złotych. Jednak od czego mam męża ;). Wystarczyło zamówić nową oryginalną baterię i zrobić to w domu bez dodatkowych kosztów. Dziś więc w poście mały poradnik – jak wymienić baterię w Samsungu Galaxy S6.

Jeśli jeszcze dotychczas tego nie sprawdziliście, to informuję Was o tym, iż producent opisuje przebieg całej procedury. I wymiana baterii we flagowych modelach jest szczegółowo opisana. Wszystko to znajdziecie w instrukcji. Teoretycznie jest kierowana do klienta czyli nas, jednak na końcu znajdziemy zdanie o tym, że jest to wyłącznie informacja dla autoryzowanych serwisów – „These instructions are only for your service provider or an authorised repair agent”.

Dlatego też jeśli mamy telefon na gwarancji to lepiej, by wymianą zajął się autoryzowany serwis. Jednak w tym przypadku, mamy telefon już po gwarancji i nie chcemy przepłacać.

Jak wymienić baterię w Samsungu Galaxy s6?

Jako pierwsze oczywiście usuwamy tylną klapkę. Sposobów demontażu jest wiele, a jako, że pracujemy w domu to użyliśmy najprostszego – czyli podgrzania klapki za pomocą domowej suszarki do włosów.

jak wymienić baterie w samsungu s6

U producenta w instrukcji wygląda to następująco:

http://files.mgsm.pl/news/4501/1-14202.jpg

Po zdjęciu klapki widzimy, że są one pokryte czarną naklejką chłodzącą. Potrzebujemy teraz odkręcić tzw. ramkę środkową przykrywającą płytę główną i baterię. Jednak producent trochę to utrudnił i żeby tak łatwo do końca nie było to pod wspomnianą ramką znajduje się przyklejony moduł NFC. Dopiero po jego usunięciu można zabrać się do odłączenia baterii.

jak wymienić baterię w samsungu galaxy s6

 

Po okręceniu śrubek i zdjęciu górnego panelu możemy odłączyć baterię i w to samo miejsce przełożyć naszą nową. Całość jest na prawdę prosta i szybka, a my mamy zaoszczędzone pieniądze.

Na instrukcji u producenta wygląda to następująco :

Znalezione obrazy dla zapytania Jak wymienić baterię w Samsung Galaxy S6?
Poniżej telefon Samsung Galaxy S 6 z wymienioną nową bterią – teraz wystarczy już tylko zamontować tylni panel i gotowe.

Mogę cieszyć się wciąż działającym telefonem, bez potrzeby kupowania nowego, czy wydawania dużej sumy w serwisie.

82 KOMENTARZE

  1. S6 nawet nie kupowałam ze względu na nie przemyślane rozwiązania tego telefonu. A tak to już od lat i od S3 kupuję regularnie nowe modele – teraz jestem posiadaczką już s8 🙂

  2. S6 nawet nie kupowałam ze względu na nie przemyślane rozwiązania tego telefonu. A tak to już od lat i od S3 kupuję regularnie nowe modele – teraz jestem posiadaczką już s8 🙂

  3. Sama zapewne nie odważyłabym się, ale chłopakowi z chęcią powierzyłabym to zadanie:) Akurat jego telefon (co prawda ma inny model), ale ma właśnie problem z baterią, która się bardzo szybko wyczerpuje. Warto chyba się rozejrzeć co do kosztów takiej baterii i wymienić w domu:)

  4. Sama zapewne nie odważyłabym się, ale chłopakowi z chęcią powierzyłabym to zadanie:) Akurat jego telefon (co prawda ma inny model), ale ma właśnie problem z baterią, która się bardzo szybko wyczerpuje. Warto chyba się rozejrzeć co do kosztów takiej baterii i wymienić w domu:)

  5. Jak zamontować klapkę z powrotem? Zakłam, że jest na niej jakiś klej skoro trzeba było rozgrzewać wcześniej, więc jak ją potem zamontować, aby się trzymała?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj