Co kupić na chrzciny dziecku?

Co kupić na chrzciny dziecku? To pytanie na pewno padło z Waszych ust niejednokrotnie. Ja sama również kilka razy stawałam przed wyborem takiego prezentu, dlatego dziś przychodzę do Was z moimi inspiracjami, które być może przyjdą Wam z pomocą.

Co kupić na chrzciny dziecku ?

Na początku powinniśmy zastanowić się czy dany prezent ma być praktyczny, czy pamiątkowy. Jeśli zdecydujemy się na prezent praktyczny to najlepszym wyjściem będzie zapytać rodziców maleństwa wprost, co chcieliby otrzymać. W momencie chrzcin dziecko jest już raczej na świecie jakiś czas i rodzice sami na pewno doskonale wiedzą, co im się przyda, czego potrzebują, a co już na przykład mają. Wydaje mi się również, że jeśli chodzi o prezenty na różne okazje najpopularniejsze stały się prezenty praktyczne lub oczywiste jak gotówka. Jednak w przypadku chrzcin może warto przemyśleć sprawę prezentu pamiątkowego.

Dlaczego tak?

Otóż uroczystość chrzcin zdarza się tylko raz w życiu – nie są to urodziny, które obchodzimy co roku. Dodatkowo, z czasem, bardzo często zdarza się nam zapomnieć o dacie chrztu dziecka – tu właśnie świetnie sprawdzą się pamiątki z możliwością graweru.

Co wybrałam?

Ja, osobiście, zdecydowałam się na taki właśnie sposób obdarowania maleństwa, w którego chrzcie miałam okazję uczestniczyć. Według mnie będzie to przepiękna pamiątka tego wyjątkowego dnia, zarówno dla dziecka jak i jego rodziców. Oczywiście znalazłam wiele inspiracji i na prawdę ciężko było mi się zdecydować na określony wzór i rodzaj prezentu – jednak w końcu z pomocą przyszedł mi sklep prezentynachrzest.com. Jeśli przekonaliście się do mojego pomysłu, chętnie pokażę Wam trzy rzeczy, które urzekły mnie najbardziej. Oczywiście, w ofercie znajdziecie ich o wiele, wiele więcej.
 
Elegancki album na zdjęcia to wyjątkową pamiątką na prezent dla dziewczynki. Okładka została wykonana z wysokiej jakości eko-skóry, dodatkowo możemy ją w dowolny sposób spersonalizować, dzięki czemu album staje się jeszcze bardziej wyjątkowy. W środku znajdziemy 30 kart z miejscami na fotografie, które oddziela biały pergamin. Na przedniej okładce znajduje się posrebrzana ozdoba z aniołkiem czuwającym nad śpiącym maleństwem, a także grawer, którego treść wybieramy zgodnie z naszymi potrzebami.
 
Klasyczny, złoty medalik z Matką Boską i Dzieciątkiem Jezus w kształcie papirusu, jest według mnie jednym z najlepszych prezentów i piękną pamiątką na długie lata. Owszem takiego medalika za pewnie nie założymy dziecku od razu, jednak, gdy dziecko podrośnie to z powodzeniem może już go nosić. będzie idealnym prezentem na wyjątkową okazję Chrztu Świętego. Zapakowano go w welurowe pudełeczko, w którym możemy umieścić mosiężną tabliczkę wraz z grawerem dedykacji bądź życzeń.
 
Fakt, komplet sztućców może nie należy do standardowych prezentów, jednak jeśli chodzi o praktyczność i użyteczność to są one numerem jeden. W tym przypadku możemy być raczej pewni, że prezent będzie wykorzystany przez malucha. Sztućce Gerlach Bon Ton zostały wykonane z wysokogatunkowej, chromoniklowej stali 18/10, polerowane do lustrzanego połysku oraz przystosowane do mycia w zmywarkach. Zestaw jest niezwykle funkcjonalny, a dzięki zabawnym aplikacjom pieska z pewnością przykuje uwagę każdego malca. Oczywiście tutaj też mamy możliwość indywidualnego graweru, który zostanie umieszczony na każdym ze sztućców. Pozwoli to stać się upominkowi niepowtarzalną pamiątką na wiele lat.
Jak podobają się Wam moje pomysły na to co kupić na chrzciny? Dajcie znać w komentarzach. Może macie już coś swojego, sprawdzonego ?