Prezent na komunię – kurs języka angielskiego

Sezon komunijny już za chwilę, więc zapewne zaczynacie się już zastanawiać co podarować dziecku na komunię. Oczywiście większość być może, z braku innego pomysłu, postawi na prezent sprawdzony – gotówkę ;). Jednak czy nie lepiej jest sprawić dziecku coś co da mu lepszy start na przyszłość? Takim prezentem będzie na pewno kurs języka angielskiego. Taka umiejętność przyda się na pewno w czasie szkolnym, podczas studiów, a także przy poszukiwaniu wymarzonej pracy. Ten prezent to inwestycja w przyszłość i w dziecko na lata.

Najlepiej jest oczywiście wybrać szkołę językową z odpowiednią renomą. Ja taką znalazłam – https://angloville.pl/. Dlaczego ta a nie inna? Po pierwsze nie jest to zwykła, tradycyjna szkoła językowa. Jako pierwsza w Polsce Angloville stworzyła kursy wyjazdowe z native speakerami w Polsce typu „Angielska Wioska”. Taka symulacja pobytu w anglojęzycznym środowisku jest zdecydowanie lepszą opcją na oswojenie się z językiem, oraz na przełamanie wszelkich barier. O wiele łatwiej przyjdzie nam nauka tam, niż na tradycyjnych lekcjach w klasie językowej. Takie 6-7 dni pełnego „zanurzenia w języku” na pewno sprawią, że chętniej będziemy uczestniczyć w zajęciach, otworzymy się na język.

Pierwszą grupa mieszkańców tej specjalnej, mieszczącej się pod Warszawą wioski, stanowią tzw. native speakerzy. Pochodzą oni z takich krajów jak : USA, Wielkiej Brytanii oraz Australii. Podczas takiego pobytu to właśnie z nimi prowadzimy konwersację – oczywiście wyłącznie w języku angielskim. Liczba uczniów jest zawsze dokładnie taka sama, jak nauczycieli, a więc mamy pewność, że zawsze znajdziemy partnera do rozmowy.

A jak wygląda kurs, który proponuję Wam na prezent komunijny? Kurs dla dzieci – Angielska wioska kids (7-11 lat) będzie prezentem idealnym, gdyż jest to program językowy, który łączy w sobie proces przełamywania bariery w mówieniu po angielsku z doskonałą zabawą. Angielska Wioska to miejsce, gdzie mówi się tylko i wyłącznie po angielsku. Dzięki temu, że dzieci uczą się porozumiewania nie tylko podczas zajęć, ale także gier, zabaw, posiłku czy czasu wolnego, przyswajają język zdecydowanie łatwiej i zapominają o wszelkich barierach językowych. Każde z zajęć odbywa się w małych 6osobowych grupach, a na taką grupę przypada jeden native speaker. Oczywiście pobyt to nie tylko wieczna nauka – to różnego typu zajęcia rekreacyjne i artystyczne, poznawanie kultury innych krajów.Co sądzicie o takim prezencie ?

90 KOMENTARZE

 1. Świetny pomysł na niebanalny prezent. Mój syn w przyszłym roku ma komunię więc będę podpowiadać rodzinie prezenty. Z chęcią wśród prezentów widziałabym taki kurs. Oskar z angielskim radzi sobie bardzo dobrze, ale kontakt z nativespeakerami to całkiem co innego niż nauka w szkole.

 2. W dzisiejszych czasach język angielski to podstawa. Każdy powinien umieć się nim posługiwać, dlatego moim zdaniem to świetny pomysł na prezent, no i nie oklepany – bardzo oryginalny.

 3. Uważam, że taki prezent jest naprawdę świetny, a co najważniejsze, bardzo przydatny 🙂 Każdemu maluchowi wyjdzie to na dobre, a i nowe doświadczenia mogą sprawić, że dzieci polubią ten język, a i poznają również brzmienie angielskiego z innym akcentem. Polecę taki kurs znajomym 🙂

 4. Jako nauczyciel jezyka obcego wiem, jak blyskawicznie zwlaszcza dzieci potrafia wchlaniać wiedze w zakresie wlasnie jezykow obcych. Wiem to chociazby po sobie, gdyz jako 6-latka przebywajac z rodzicami za granica opanowalam niemiecki do perfekcji. A to swoj final mialo w przyszlosci, gdyz poszlam na germanistyke i nie zaluje tej decyzji. Taki prezent to swietne rozwiazanie dla dziecka. Teraz rodzice scigaja sie w prezentach komunijnych az do przesady. Czy nie lepiej postawic na nauke, ktora poskutkuje w przyszlosci i wyjdzie dziecku na dobre? Jestem za! Dobrze, ze jest taka Angielska Wioska. I nie ma zmiluj. Komunikacja tylko w jezyku angielskim bardzo mi sie podoba!

 5. Świetny pomysł na niebanalny prezent. Mój syn w przyszłym roku ma komunię więc będę podpowiadać rodzinie prezenty. Z chęcią wśród prezentów widziałabym taki kurs. Oskar z angielskim radzi sobie bardzo dobrze, ale kontakt z nativespeakerami to całkiem co innego niż nauka w szkole.

 6. W dzisiejszych czasach język angielski to podstawa. Każdy powinien umieć się nim posługiwać, dlatego moim zdaniem to świetny pomysł na prezent, no i nie oklepany – bardzo oryginalny.

 7. Uważam, że taki prezent jest naprawdę świetny, a co najważniejsze, bardzo przydatny 🙂 Każdemu maluchowi wyjdzie to na dobre, a i nowe doświadczenia mogą sprawić, że dzieci polubią ten język, a i poznają również brzmienie angielskiego z innym akcentem. Polecę taki kurs znajomym 🙂

 8. Brzmi jak naprawdę mądry i wartościowy prezent, który niejednemu dziecku pomoże przełamać bariery językowe. A w dzisiejszych czasach język angielski to podstawa!

 9. Jako nauczyciel jezyka obcego wiem, jak blyskawicznie zwlaszcza dzieci potrafia wchlaniać wiedze w zakresie wlasnie jezykow obcych. Wiem to chociazby po sobie, gdyz jako 6-latka przebywajac z rodzicami za granica opanowalam niemiecki do perfekcji. A to swoj final mialo w przyszlosci, gdyz poszlam na germanistyke i nie zaluje tej decyzji. Taki prezent to swietne rozwiazanie dla dziecka. Teraz rodzice scigaja sie w prezentach komunijnych az do przesady. Czy nie lepiej postawic na nauke, ktora poskutkuje w przyszlosci i wyjdzie dziecku na dobre? Jestem za! Dobrze, ze jest taka Angielska Wioska. I nie ma zmiluj. Komunikacja tylko w jezyku angielskim bardzo mi sie podoba!

 10. Brzmi jak naprawdę mądry i wartościowy prezent, który niejednemu dziecku pomoże przełamać bariery językowe. A w dzisiejszych czasach język angielski to podstawa!

 11. Kurs nauki języka to bardzo dobry prezent i choć początkowo dziecko może nie być z niego szczesliwe ostatecznie będzie zadowolone, każda nowa umiejętność cieszy i daje większe możliwości w przyszłości

 12. Wow ! Nie miałam pojęcia, że u nas istnieje takie miejsce ! Jestem totalnie na wielkie TAK ! Sama po sobie wiem, że kilka lekcji w tygodniu i nawet zaliczanie sprawdzianów na same piątki to nic w stałym kontakcie z językiem. Osobiście nigdy nie byłam złą uczennicą z angielskiego, ale w chwili gdy pojechałam na wakację do Anglii poczułam paraliżujący strach przed wypowiedzeniem choć by jednego słowa… byłam tam 2 miesiące.. i wróciłam z Londynu rozmawiając już płynnie w j. ang w stopniu komunikatywnym … najgorsze jest przełamanie bariery xd a dodatkowo właśnie mając kontakt codziennie z językiem wpajamy go błyskawicznie … a same zakłucie kilku słówek z lekcji to namiastka biegłego porozumiewania się. Z przyjemnością wysłałabym tam moje dzieciaki !

 13. Bardzo fajny pomysł na prezent, na pewno przydatny, ale najlepiej, aby dostało go dziecko, które lubi się uczyć zwłaszcza języków, bo wtedy będzie najbardziej zadowolone 🙂

 14. Kurs nauki języka to bardzo dobry prezent i choć początkowo dziecko może nie być z niego szczesliwe ostatecznie będzie zadowolone, każda nowa umiejętność cieszy i daje większe możliwości w przyszłości

 15. Wow ! Nie miałam pojęcia, że u nas istnieje takie miejsce ! Jestem totalnie na wielkie TAK ! Sama po sobie wiem, że kilka lekcji w tygodniu i nawet zaliczanie sprawdzianów na same piątki to nic w stałym kontakcie z językiem. Osobiście nigdy nie byłam złą uczennicą z angielskiego, ale w chwili gdy pojechałam na wakację do Anglii poczułam paraliżujący strach przed wypowiedzeniem choć by jednego słowa… byłam tam 2 miesiące.. i wróciłam z Londynu rozmawiając już płynnie w j. ang w stopniu komunikatywnym … najgorsze jest przełamanie bariery xd a dodatkowo właśnie mając kontakt codziennie z językiem wpajamy go błyskawicznie … a same zakłucie kilku słówek z lekcji to namiastka biegłego porozumiewania się. Z przyjemnością wysłałabym tam moje dzieciaki !

 16. Bardzo fajny pomysł na prezent, na pewno przydatny, ale najlepiej, aby dostało go dziecko, które lubi się uczyć zwłaszcza języków, bo wtedy będzie najbardziej zadowolone 🙂

 17. Ja jestem zachwycona pomysłem i jako matka takiego dziecka cieszyłabym się z takiego prezentu. A jeśli chodzi o samo dziecko,nie wiem czy by to doceniło od razu ale w przyszłości na pewno. Super pomysł 🙂

 18. Ja jestem zachwycona pomysłem i jako matka takiego dziecka cieszyłabym się z takiego prezentu. A jeśli chodzi o samo dziecko,nie wiem czy by to doceniło od razu ale w przyszłości na pewno. Super pomysł 🙂

 19. Jest to niewątpliwie przydatny prezent z myślą o dobrym rozwoju dziecka. Jednak dziecko nie zwróciło by raczej na to uwagę i byłoby zawiedzione.. nie każdy lubi się uczyć więc to rzuciłoby w kąt

 20. Powiem Ci, że rzeczywiście podsunęłaś mi niezły pomysł na komunię. 27 maja jesteśmy zaproszeni na taką uroczystość i już dawno myślałam, co można byłoby podarować oprócz tradycyjnej gotówki. Języki obce najlepiej poznaje się w środowisku =, w którym cały czas się mówi w danym języku. Dlatego też pomysł pobytu w takiej "wiosce" jest genialny:)

 21. Powiem Ci, że rzeczywiście podsunęłaś mi niezły pomysł na komunię. 27 maja jesteśmy zaproszeni na taką uroczystość i już dawno myślałam, co można byłoby podarować oprócz tradycyjnej gotówki. Języki obce najlepiej poznaje się w środowisku =, w którym cały czas się mówi w danym języku. Dlatego też pomysł pobytu w takiej "wiosce" jest genialny:)

 22. Jest to niewątpliwie przydatny prezent z myślą o dobrym rozwoju dziecka. Jednak dziecko nie zwróciło by raczej na to uwagę i byłoby zawiedzione.. nie każdy lubi się uczyć więc to rzuciłoby w kąt

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here