Magazyn dla dzieci od Egmont – Strażak Sam oraz Kubuś i Przyjaciele

Razem z Julią uwielbiamy czytać książeczki dla dzieci, ale oprócz tego sięgamy również po czasopisma, w których oprócz opowiadań znajdziemy też różne łamigłówki i zadania dla dzieciaków. Jednak to nie koniec – magazyny te często dodają w prezencie zabawki dla dziecka. Więc radość i frajda jest jeszcze większa. Takie właśnie magazyny otrzymałyśmy od Wydawnictwa Egmont.
Kubuś i Przyjaciele
Magazyn dobrze znany wszystkim dzieciom w wieku przedszkolnym. Jego bohaterem jest Miś, który wraz z przyjaciółmi ze Stuwiekowego Lasu przeżywa liczne przygody. Przy okazji objaśnia dzieciom otaczający je świat i odpowiada na łatwe i trudne pytania. Zadaniem pisma jest przekazywanie wiedzy i rozwijanie wyobraźni. W każdym numerze miesięcznika „Kubuś i Przyjaciele” czytelnik znajdzie mnóstwo wspaniałości: rymowane historyjki o przygodach mieszkańców Stuwiekowego Lasu, informacje o zwierzętach i przyrodzie, zagadki, kolorowanki, pomysły z serii „zrób to sam”, grę planszową.

 

 

 

 

W najnowszym numerze Kubuś i jego przyjaciele żegnają bez żalu zimę i witają z radością wiosnę! W środku również cztery nowe wesołe historyjki: o nocnym brykaniu Tygrysa, o powodzi w norce Królika, o nauce gry w golfa i poszukiwaniach miodku. Poza tym mnóstwo wiosennych zagadek, quiz, ciekawostki o kurach i kurczaczkach. Do magazynu dołączona jest gitara, która od razu przypadła Julii do gustu, gdyż uwielbia instrumenty. To nie wszystko! Znalazłyśmy tam również dmuchaną mini żaglówkę z żaglem z obrazkiem Kubusia.

 

 

 

 

 

Strażak Sam

Magazyn „Strażak Sam” wrócił do sprzedaży w zupełnie nowej edycji. Ulubieniec dzieci na stronach pisma zachęca dzieci do mądrej rozrywki. Tak jak w animacji, tak i w piśmie uczy dzieci przyjaźni, pracy zespołowej, zasad zachowania w niebezpieczeństwie i korzystania z numerów alarmowych. Pokazuje dzieciom trudną i odpowiedzialną pracę strażaków. Uświadamia najmłodszych jakie zagrożenia niesie ze sobą ogień i jak się przed nim bronić, a przede wszystkim zapobiegać. Pokazuje również w jakich sytuacjach niezbędna jest pomoc straży pożarnej i pokazuje, że każdy problem można rozwiązać.

 

 

 

 

 

Magazyn „Strażak Sam” to gwarancja świetnej zabawy i niezawodny sposób na nudę. W każdym numerze znajdą się zadania rozwijające myślenie, spostrzegawczość i zdolności manualne dziecka. Interesująco zapowiadają się również opowieści wspomagające naukę czytania. Strażak Sam towarzyszy dzieciom i wspiera je w zaproponowanych zadaniach i zabawach na kolejnych stronach. Do numeru dołączony jest wóz strażacki – nie tylko dla chłopców ;). Julce spodobał się bardzo, gdyż jest w jej ukochanym czerwonym kolorze.

 

 

Kupujecie takie czasopisma swoim dzieciom?

81 KOMENTARZE

  1. i to Kubuś Puchatek, którego pamiętam 😀 .
    moja uwielbia wszelkie gazetki , mam ich multum . czytamy i kolorujemy . fajnie, że dzieciaki chcą jeszcze czytać i przeglądać czasopisma dla dzieci, a nie tylko telefony i tablety.

  2. i to Kubuś Puchatek, którego pamiętam 😀 .
    moja uwielbia wszelkie gazetki , mam ich multum . czytamy i kolorujemy . fajnie, że dzieciaki chcą jeszcze czytać i przeglądać czasopisma dla dzieci, a nie tylko telefony i tablety.

  3. Aktualnie na czasie jest kraina lodu, koniki pony i teraz ostatnio Zosia zaczęła coś mówić o lekarzach, pogotowiu itd, chyba kupię jej gazetę z Doktor Dosią, ktora leczy wszystkie swoje pluszaki i zabawki 😉

  4. Aktualnie na czasie jest kraina lodu, koniki pony i teraz ostatnio Zosia zaczęła coś mówić o lekarzach, pogotowiu itd, chyba kupię jej gazetę z Doktor Dosią, ktora leczy wszystkie swoje pluszaki i zabawki 😉

  5. Wspaniałe możliwości mają dzieci wychowujące się w tych latach. Jest ogromny wybór wszystkiego i różnorodność źródeł, by pomóc im poznawać świat. Aż mi się uśmiech ciśnie na usta. Kubuś to lata mojego dzieciństwa i piękne wspomnienia! 😉

  6. Wspaniałe możliwości mają dzieci wychowujące się w tych latach. Jest ogromny wybór wszystkiego i różnorodność źródeł, by pomóc im poznawać świat. Aż mi się uśmiech ciśnie na usta. Kubuś to lata mojego dzieciństwa i piękne wspomnienia! 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj