Co zabrać na wycieczkę survivalową?

Wakacje tuż tuż warto więc już zacząć planować, gdzie się udamy na odpoczynek. Oczywiście na pewno niektórzy z Was wybiorą te leniwsze wakacje 😉 – postawią przede wszystkim na relaks i wypoczynek. Jednak myślę, że znajdą się także takie osoby, które uwielbiają spędzać czas aktywnie – ja właśnie do takich należę i dlatego część naszego wakacyjnego urlopu zaplanowaliśmy właśnie w sposób aktywny – jedziemy na wycieczkę w góry. Nie będzie to jednak taki zwykły wypad a wycieczka surwiwalowa, gdyż zatrzymamy się w lesie pod namiotami.Na pewno wielu z Was będzie zastanawiało się co warto wziąć na taką wycieczkę?

Zacznijmy od tego czym jest survival zielony – bo na taką wersję jedziemy, czyli wersję dla początkujących. Jest to wyprawa na łono natury, której celem jest zdobycie wiedzy, wzrost naszej pewności siebie i wykształcenie sposobu myślenia, który sprawi, że poradzimy sobie nawet w najtrudniejszych przypadkach.

Co należy skompletować robiąc survivalowy ekwipunek?
Oczywiście w całej wyprawie bardzo istotne jest wyposażenie. Na początek powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiedni ubiór. Powinien on chronić nas przed wilgocią, niskimi temperaturami a także przed słońcem. Oprócz tego warto również mieć na nogach specjalne buty, tzw. pionierki oraz ciepłe, oddychające turystyczne skarpety. Kolejną część ekwipunku to przybory, takie jak nóż (finka lub szwajcarski scyzoryk z wachlarzem narzędzi), palnik na gaz, menażka i sztućce. Przy pobycie kilkudniowym nie zapominajmy o wygodnej karimacie i nieprzemakalnym namiocie z nylonowym podłożem oraz ciepły śpiwór.

Jednym z najważniejszych elementów ekwipunku jest oczywiście plecak. Przed jego zakupem warto zwrócić uwagę na pojemność, tak aby zmieścić w nim cały niezbędny ekwipunek. Ja szukając odpowiedniego natrafiłam na ofertę sklepu helpbag.pl, a tam miałam do wyboru plecak z wyposażeniem bądź bez. Jako, że to mój pierwszy wypad to, aby ułatwić sobie kompletowanie ekwipunku zdecydowałam się na plecak z wyposażeniem. Miałam do wyboru cztery różne kolory – zdecydowałam się na czerwony. Jego wyposażenie to aż 50 elementów, a więc mam pewność, że w mojej wyprawie nie zabraknie mi niczego niezbędnego. A czym kierowałam się wybierając plecak tej firmy? Przede wszystkim postawiłam na niezawodność i prostotę. Jest on także komfortowy, gdyż posiada sztywną konstrukcję, miękki, oddychający materiał na szelkach. Unikalnym rozwiązaniem jest zastosowanie piktogramów czytelnie wskazujących rozmieszczenie najważniejszych akcesoriów. Zaprojektowany tak aby wszystkie elementy dedykowanego wyposażenia były łatwo dostępne. Myślę, że posłuży mi na wiele wypraw, nie tylko tych survivalowych.

Warto pamiętać, że sprzęt skompletowany do wypraw surwiwalowych posłuży nam także w przeróżnych sytuacjach awaryjnych, czyli tzw. nowoczesnym survivalu. Więcej na temat przygotowań na takie sytuacje możecie przeczytać na blogu Domowy Survival.

A czy Wy byliście już na takiej wycieczce? Co dopisalibyście jeszcze do listy niezbędnych rzeczy?

80 KOMENTARZE

 1. Taki plecak to bardzo fajne rozwiązanie, to niezbędnik na każdy wyjazd survivalowy. Nie wiem, czy da się jeszcze coś tam dodać wydaje mi się, że w plecaku jest wszystko najważniejsze.

 2. Chyba jest w nim wszystko, co potrzeba. I radio, i power bank! Wow! O ile sie nie pomylilam w liczeniu, wyszlo az 38 rzeczy! Ekstra. W dziecinstwie na obozy jezdzilam, pelna aktywnosc, kilka pozycji z wyposazenia by sie wtedy przydalo. Swietna rzecz. Wozilabym w samochodzie. Czekam, az nasze szkraby podrosna.w okolicy mamy genialne miejsca do tego typu aktywnosci, najlepiej z noclegiem. Ale bylaby przygoda. Jestem na takie akcje otwarta. Az sie zamarzylam 😀 nakręciłaś mnie 🙂

 3. Taki plecak to bardzo fajne rozwiązanie, to niezbędnik na każdy wyjazd survivalowy. Nie wiem, czy da się jeszcze coś tam dodać wydaje mi się, że w plecaku jest wszystko najważniejsze.

 4. Chyba jest w nim wszystko, co potrzeba. I radio, i power bank! Wow! O ile sie nie pomylilam w liczeniu, wyszlo az 38 rzeczy! Ekstra. W dziecinstwie na obozy jezdzilam, pelna aktywnosc, kilka pozycji z wyposazenia by sie wtedy przydalo. Swietna rzecz. Wozilabym w samochodzie. Czekam, az nasze szkraby podrosna.w okolicy mamy genialne miejsca do tego typu aktywnosci, najlepiej z noclegiem. Ale bylaby przygoda. Jestem na takie akcje otwarta. Az sie zamarzylam 😀 nakręciłaś mnie 🙂

 5. Byłam kiedyś na 3 dniowej wycieczce jako harcerz i mieliśmy wszystko prócz namiotów wiec spaliśmy u przypadkowych osób w stodołach na sianie. Takie wyprawy na łono natury są super nie raz w nich uczestniczyłam

 6. dobra organizacja wyprawy, plecak, w którym jest wszystko co niezbędne to podstawa dobrej zabawy i niezapomnianych wrażeń. Sama chciałabym mieć taki fantastyczny i stylowy plecak jak ten czerwony wraz z wyposażeniem.

 7. Byłam kiedyś na 3 dniowej wycieczce jako harcerz i mieliśmy wszystko prócz namiotów wiec spaliśmy u przypadkowych osób w stodołach na sianie. Takie wyprawy na łono natury są super nie raz w nich uczestniczyłam

 8. dobra organizacja wyprawy, plecak, w którym jest wszystko co niezbędne to podstawa dobrej zabawy i niezapomnianych wrażeń. Sama chciałabym mieć taki fantastyczny i stylowy plecak jak ten czerwony wraz z wyposażeniem.

 9. JA na bank zabrałabym za dużo rzeczy niepotrzebnych a za mało potrzebnych:) Nie widzę się w takich wyprawach więc taki gotowy plecak to fajne rozwiązanie 🙂

 10. Świetny poradnik. Ten plecak robi duże wrażenie. Sporo się da do niego zapakować. Muszę przyznać, że zawsze mnie kusił taki nietypowy surwiwalowy wypad. Ale jeszcze nigdy nie miałam na taki okazji 🙂

 11. Świetny poradnik. Ten plecak robi duże wrażenie. Sporo się da do niego zapakować. Muszę przyznać, że zawsze mnie kusił taki nietypowy surwiwalowy wypad. Ale jeszcze nigdy nie miałam na taki okazji 🙂

 12. Ten plecak jest genialny i z pewnością jest to must have każdego, kto lubi sporty ekstremalne i adrenalinę. Znając moje roztrzepanie zapewne o połowie rzeczy zawartych w tym plecaku bym nie pomyślała, a są przydatne:)

 13. Ten plecak jest genialny i z pewnością jest to must have każdego, kto lubi sporty ekstremalne i adrenalinę. Znając moje roztrzepanie zapewne o połowie rzeczy zawartych w tym plecaku bym nie pomyślała, a są przydatne:)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj