Beton architektoniczny – modne wykończenie nowoczesnego ogrodu

Zima już dawno za nami, a wiosna to odpowiednia pora, aby zadbać o nasz ogród. W poszukiwaniu nowoczesnych i designerskich rozwiązań natrafiłam na beton architektoniczny do ogrodu .  To rozwiązanie przykuło moją uwagę na tyle, że z chęcią zgłębiłam temat i pokrótce Wam go przedstawię, być może zainspiruje również Was.
Beton architektoniczny to modny materia, który bardzo często gości w nowoczesnych aranżacjach ogrodów. Jest to także materiał bardzo praktyczny i solidny. Na pewno będzie nam towarzyszył przez długie lata, gdyż charakteryzuje się wysokimi parametrami technicznymi. Jest także odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne, cechuje go wysoka mrozoodporność oraz wodoszczelność.

 

Wykorzystując beton architektoniczny w ogrodzie możemy zbudować nowoczesne aranżacje o monochromatycznej kolorystyce. Do wyboru mamy 30 modnych wzorów płyt w ponad 10 kolorach. Możemy wykorzystać go do stworzenia okładzin ściennych, ale także i nawierzchni. Oprócz tego znajdziemy również betonowe donice, wyróżniające się trwałością i wodoszczelnością, które nadadzą naszemu ogrodowi czy też tarasowi modernistyczny design.
Zdradzę Wam, że takie wykończenie urzekło mnie nie tylko na zewnątrz domu, ale również w jego wnętrzu. Przeglądając ofertę firmy vhtc weszłam do działu przeznaczonego do domu, a mianowicie salon. Znalazłam tam również propozycje godne uwagi. Obecność betonu w architekturze została zaczerpnięta ze stylu industrialnego. Modne stały się nowoczesne, minimalistyczne wnętrza właśnie w salonach. Takie zastosowanie na pewno zagwarantuje, że nasi odwiedzający będą pod wrażeniem otrzymanego efektu wizualnego. Mamy do wyboru oryginalną kolekcję płyt z betonu architektonicznego – są tu płyty 2D oraz 3D. Na pewno sprawdzi się idealnie, gdyż dzięki swojej kolorystyce współgra ze wszystkimi innymi barwami znajdującymi się w pomieszczeniu.

A Wam podoba się taki sposób na urządzenie własnego wnętrza i ogrodu?