Jak podziękować rodzicom w dniu naszego ślubu?

Wiosna już niedługo a co za tym idzie, niedługo również nastąpi otwarcie sezonu ślubnego. Dlatego dziś chciałabym powiedzieć słów kilka o jakże ważnym momencie podczas wesela – podziękowań dla rodziców. Podziękowania to głęboko zakorzeniona tradycja podczas polskich wesel, warto więc zastanowić się nam nimi jak mają wyglądać, co chcemy przekazać rodzicom i w jakiej formie.
Nie jest to na pewno prosta sprawa. Często trudno jest znaleźć odpowiednie słowa, a co dopiero prezenty. Nic chyba tak na prawdę nie jest w stanie dokładnie wyrazić tego, co chcielibyśmy powiedzieć rodzicom w dniu naszego ślubu. Jednak piękny prezent będzie na pewno świetnym dodatkiem do wypowiedzianych słów. Dlatego mam dla Was kilka pomysłów, które na pewno uczynią tą chwilę piękniejsza.
1. Album na zdjęcia
To chyba najczęstszy pomysł na jaki wpada para młoda. Nie jest zły, gdyż ten prezent będzie zawsze niepowtarzalny i spersonalizowany – to nasze przeżycia i wspomnienia są tam umieszczone. Na pewno ucieszy to nasze obdarowane osoby.
2.Spisane słowa podziękowań
Słowa, które wypowiecie podczas uroczystości mogą zostać po czasie zapomniane, zamazane zwyczajnie poprzez ogrom emocji, które towarzyszą wszystkim w tym dniu. Aby uchronić je przed zapomnieniem, warto je spisać i przekazać rodzicom jako główny prezent lub dodatek do niego. Piękne propozycje takich podziękowań znajdziecie na Zapi.pl w dziale Podziękowania dla Rodziców.

 

3. Fotoksiążka
To taki album, lecz w formie książki. Można zaprojektować go samodzielnie, dodać ulubione cytaty, wspólne zdjęcia.Spersonalizować wszystko pod naszych obdarowanych.

4.Film z podziękowaniem
Kolejny często spotykany pomysł, jednak wymagający trochę więcej czasu na jego realizację. Jeśli lubicie kamerę to na pewno będziecie przy tym się dobrze bawić i zaskoczycie rodziców oraz wszystkich obecnych gości tą formą podziękowań.
5. Drzewo genealogiczne
Tu chyba jest wszystko jasne. Zdjęcia wszystkich członków rodziny przedstawione na jednym drzewie będzie na prawdę świetną pamiątką dla rodziców. Oczywiście nie zapomnijcie o tym, aby zostawić trochę miejsca dla przyszłych pokoleń!
To moich pięć pomysłów na podziękowanie dla naszych bliskich. Mam nadzieję, że trochę Wam pomogłam i to zadanie będzie dla Was łatwiejsze do wykonania.

106 KOMENTARZE

 1. Świetny pomysł z tym dedykowanym albumem na zdjęcia. Prezent dla rodziców powinien być przepełniony uczuciami, a albumy ze zdjęciami właśnie do takich należą.

 2. Osobiście uważam, że warto spisać podziękowania,a w tak pięknej oprawie jak te dostępne na stronie, będą pamiątką na lata. Uważam, że to jeden z piękniejszych prezentów jaki można podarować rodzicom.

 3. My rodzicom w podziękowania daliśmy fotoksiazke właśnie o byli bardzo zadowoleni. Album na zdjęcia i zdrzewo genealogiczne To również świetne propozycje. podpowiem przyjaciółce bo ślub bierze w kwietniu 😁

  • Powiem Ci ze właśnie przejrzałam ofertę Zapi i jestem pod wrazeniem sposobu wykonywania np zaproszeń ślubnych. Dawno nie widziałam takich ładnych 😍 szkoda ze nie znalamztej strony jak bralam ślub…

 4. Świetny pomysł z tym dedykowanym albumem na zdjęcia. Prezent dla rodziców powinien być przepełniony uczuciami, a albumy ze zdjęciami właśnie do takich należą.

 5. Osobiście uważam, że warto spisać podziękowania,a w tak pięknej oprawie jak te dostępne na stronie, będą pamiątką na lata. Uważam, że to jeden z piękniejszych prezentów jaki można podarować rodzicom.

 6. Wszystkie propozycje przypadły mi do gustu 🙂 jednak chyba zdecydowałabym się na fotoksiążkę, bo są tam o zdjęcia i można też dodać parę słów od siebie 🙂

 7. Przede mną ten czas.. i jestem pewna, że mini szybciej niż sobie to wyobrażam, ale nie myślę jeszcze nad prezentem 🙂 Mimo wszystko, jak zacznę już te wszystkie główne przygotowanie to będę miała na uwadze te propozycje 🙂 Zdjęcia to najlepsza forma podziękować, wspomnień i najlepszy pomysł na prezent ☺

 8. Wszystkie propozycje przypadły mi do gustu 🙂 jednak chyba zdecydowałabym się na fotoksiążkę, bo są tam o zdjęcia i można też dodać parę słów od siebie 🙂

 9. Podziewanie rodzicom bylo dla mnie bardzo wazne. Wszystko zaplanowalismy na 20, aby nie łączyło sie to z oczepinami. Dziekowalismy takze innym waznym osobom prezentami, a kazdy z gosci otrzymał drewniane serduszko grawerowane.
  Moi rodzice otrzymali wielki bukiet kwiatow,zastawe ozdobna, ja.napisalam wiersz a nasza znajoma zaśpiewała dla moich rodziców
  Cudowne chwilę 😉

 10. Ja planuję ślub gdzieś za około 2 lata. Ale bardzo fajnie, że już wiem za czym mogę zacząć się rozglądać. 🙂 W sumie jeszcze nie wiem na co bym się zdecydowała, a może i sama coś wymyślę?:)

 11. Podziewanie rodzicom bylo dla mnie bardzo wazne. Wszystko zaplanowalismy na 20, aby nie łączyło sie to z oczepinami. Dziekowalismy takze innym waznym osobom prezentami, a kazdy z gosci otrzymał drewniane serduszko grawerowane.
  Moi rodzice otrzymali wielki bukiet kwiatow,zastawe ozdobna, ja.napisalam wiersz a nasza znajoma zaśpiewała dla moich rodziców
  Cudowne chwilę 😉

 12. Ja planuję ślub gdzieś za około 2 lata. Ale bardzo fajnie, że już wiem za czym mogę zacząć się rozglądać. 🙂 W sumie jeszcze nie wiem na co bym się zdecydowała, a może i sama coś wymyślę?:)

 13. nigdy się nie spotkałam z tym , aby dziękować rodzicom, chyba , że dzieci jakoś po cichu dają podarki , bo na głównej imprezie jeszcze sie z takim czymś nie spotkałam 😉 . gorzej jak ktoś nie ma rodziców . pomysł niemniej fajny i bardzo spodobały mi się twoje propozycje.

 14. nigdy się nie spotkałam z tym , aby dziękować rodzicom, chyba , że dzieci jakoś po cichu dają podarki , bo na głównej imprezie jeszcze sie z takim czymś nie spotkałam 😉 . gorzej jak ktoś nie ma rodziców . pomysł niemniej fajny i bardzo spodobały mi się twoje propozycje.

 15. Ja chyba zdecydowałabym się na fotoksiążkę – bo to świetna pamiątka rodzinna 😉 TEN dzień jednak jeszcze przede mną, więc zobaczymy 😉

 16. Mój znajomy w trakcie Swojego ślubu zaśpiewał i zagrał na gitarze piosenkę, a raczej podziękowania napisane przez siebie i żonę. Wyglądało to naprawdę pięknie… Gdy grał małe dzieci chodziły w kółko koło jego rodziców i teściów sypiąc kwiaty, A na wielkim ekranie były wyświetlane w między czasie zdjecia i części filmików z ich dzieciństwa…. choć to nie moi rodzice płakałam ze wzruszenia, a następnie było to dane im na indywidualnym fimlie, a także w fotoalbumie wszystko pięknie sfotografowane 😀 piękna pamiątka.

 17. Przede mną ten czas.. i jestem pewna, że mini szybciej niż sobie to wyobrażam, ale nie myślę jeszcze nad prezentem 🙂 Mimo wszystko, jak zacznę już te wszystkie główne przygotowanie to będę miała na uwadze te propozycje 🙂 Zdjęcia to najlepsza forma podziękować, wspomnień i najlepszy pomysł na prezent ☺

 18. My rodzicom w podziękowania daliśmy fotoksiazke właśnie o byli bardzo zadowoleni. Album na zdjęcia i zdrzewo genealogiczne To również świetne propozycje. podpowiem przyjaciółce bo ślub bierze w kwietniu 😁

  • Powiem Ci ze właśnie przejrzałam ofertę Zapi i jestem pod wrazeniem sposobu wykonywania np zaproszeń ślubnych. Dawno nie widziałam takich ładnych 😍 szkoda ze nie znalamztej strony jak bralam ślub…

 19. Mój znajomy w trakcie Swojego ślubu zaśpiewał i zagrał na gitarze piosenkę, a raczej podziękowania napisane przez siebie i żonę. Wyglądało to naprawdę pięknie… Gdy grał małe dzieci chodziły w kółko koło jego rodziców i teściów sypiąc kwiaty, A na wielkim ekranie były wyświetlane w między czasie zdjecia i części filmików z ich dzieciństwa…. choć to nie moi rodzice płakałam ze wzruszenia, a następnie było to dane im na indywidualnym fimlie, a także w fotoalbumie wszystko pięknie sfotografowane 😀 piękna pamiątka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj