Akademia Mądrego Dziecka – Pierwsze słowa

Akademia Mądrego Dziecka od Wydawnictwa Egmont to seria książeczek dla najmłodszych dzieci w różnych kształtach i formatach, które zachęcają do nauki przez zabawę. Każda publikacja to wspaniała rozrywka wspomagająca rozwój dwulatków i trzylatków.
Czytania w nich niewiele, jednak to nie o czytanie tu chodzi a o rozwijanie dziecięcej wyobraźni. W jaki sposób? Wszystkie książeczki są niezwykle kolorowe, a każda z nich jest pełna ruchomych elementów.
Pierwsze słowa. W domu jest pełna sprzętów domowych z podzieleniem na różne pomieszczenia. Mamy tu gotujący się garnek w kuchni, szafę na ubrania w sypialni, czy wannę do której leci woda. Obrazki przyciągają wzrok malucha i uczą nazywać przedmioty. Dzieci z przyjemnością odkrywają świat wokół siebie i chętnie uczą się nowych słów.

 

 

 

Pierwsze słowa. Na wsi to identyczna propozycja, z tym, że mamy tu do czynienia ze zwierzątkami, które spotkamy na gospodarstwie. Oczywiście tutaj też jest mnóstwo ruchomych elementów – jest kogut wyskakujący z siana. Królik schowany w kapuście mówi nam akuku. Natomiast na koniec jest mała zagadka – maluch ma za zadanie naśladować odgłosy zwierząt znajdujących się na obrazkach.

 

 

 

Pierwsze słowa. Pojazdy. W tej pozycji znajdziemy motor, rower czy skuter. Znajdziemy również pojazdy wybawiające dorosłych z opresji czyli wóz strażacki wraz z ruchomym strażakiem wchodzącym po drabinie, czy też samochód policyjny i dźwig unoszący ciężary. Są też maszyny wodne i lądowe. Na koniec mamy zagadkę – nazwanie wszystkich pojazdów na obrazku.

 

 

 

 

Twarda oprawa, kartonowe strony to również zalety tych książeczek. Są bezpieczne nawet dla mniejszych dzieci, a dzięki wydaniu w takim formacie na pewno posłużą nam dłużej.

90 KOMENTARZE

 1. Świetną kolekcję posiadasz, a Julka z pewnością chętnie się uczy poprzez zabawę:) Ważne jest by od najmłodszych lat przyzwyczajać dzieci do książek. Teraz mają mało tekstu, a więcej obrazków. Za to później mniejszą wartość będą mieli obrazki, a większą – treść;)
  Na wszystko przyjdzie swój czas!

 2. Świetną kolekcję posiadasz, a Julka z pewnością chętnie się uczy poprzez zabawę:) Ważne jest by od najmłodszych lat przyzwyczajać dzieci do książek. Teraz mają mało tekstu, a więcej obrazków. Za to później mniejszą wartość będą mieli obrazki, a większą – treść;)
  Na wszystko przyjdzie swój czas!

 3. O kurczę! Czegoś takiego nie widziałam! Rewelacyjne rozwiązanie dla mojej ciekawskiej córki – muszę koniecznie kupić takie ruchome książeczki,

 4. O kurczę! Czegoś takiego nie widziałam! Rewelacyjne rozwiązanie dla mojej ciekawskiej córki – muszę koniecznie kupić takie ruchome książeczki,

 5. Super książeczki. Ja dla dzieci miałam rozkladanki ale niestety Zosia rojber gdy zaczęła raczkowac to wszystko co w rączki wpadło w mig było zniszczone, także zakończyło się to kupowanie zwykłych książeczek bez takich cudów.

 6. Super książeczki. Ja dla dzieci miałam rozkladanki ale niestety Zosia rojber gdy zaczęła raczkowac to wszystko co w rączki wpadło w mig było zniszczone, także zakończyło się to kupowanie zwykłych książeczek bez takich cudów.

 7. Interaktywne zabawki są świetnym rozwiązaniem dla dzieci które już zaczynają przyswajać zewnętrzne bodźce. Przykładem może tu być właśnie książeczka wydająca odgłos po wciśnięciu ilustracji zwierzątka. Podobne rozwiązania posiadamy w swojej akademii malucha, zapraszamy serdecznie! 🙂

 8. Interaktywne zabawki są świetnym rozwiązaniem dla dzieci które już zaczynają przyswajać zewnętrzne bodźce. Przykładem może tu być właśnie książeczka wydająca odgłos po wciśnięciu ilustracji zwierzątka. Podobne rozwiązania posiadamy w swojej akademii malucha, zapraszamy serdecznie! 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj