Pij na zdrowie z Hurom One Stop

fresh squeezed orange juice on ancient wooden table
Wyciskane soki warzywne i owocowe stały się coraz bardziej popularne, a to dlatego, że rośnie nasza świadomość odnośnie zdrowego odżywiania i jego wpływu na nasze zdrowie i samopoczucie. Dodatkowym plusem jest łatwość zakupu sprzętu niezbędnego do przygotowania soku. Różnego rodzaju wyciskarki i sokowirówki pojawiają się w sklepach. Ja ostatnio trafiłam na świetny produkt od Hurom, a dokładnie na wyciskarkę do soków Hurom One Stop H-AI. Po jej pierwszym użyciu zakochałam się -jest niezwykle cicha, a jej wielkim plusem jest fakt, iż nie musimy wrzucać wszystkich owoców czy warzyw pojedyńczo – możemy wszystko włożyć, zamknąć urządzenie i po prostu włączyć. Idealnie prawda? Oczywiście kto lubi patrzeć jak zgniatają się kolejne warzywa i wrzucać je pojedyńczo też jest taka opcja – specjalna komora wsadowa ze zwiększonym otworem wylotowym. No dobrze ale jeśli mój zachwyt nie przekonał Was do sprawienia sobie takiej wyciskarki, to postaram się Wam przybliżyć kilka argumentów, dlaczego w ogóle warto pić wyciskane soki.

Dlaczego warto pić wyciskane soki?

Świeże soki to idealne uzupełnienie naszej diety. Są szybko trawione a zawarte w nich witaminy i mikroelementy nasz krwioobieg „pobiera” natychmiastowo. Dzieje się tak, gdyż w procesie wyciskania sok zostaje oddzielony od pozostałej części warzyw czy owoców. Szklana soku „pomieści” ich o wiele więcej, niż bylibyśmy w stanie zjeść w tym czasie. Taka forma spożycia surowych warzyw, czy owoców to świetny sposób na sporą dawkę energii i sił, to także ochrona przed chorobami poprzez wzmocnienie naszego układu immunologicznego
Jakie soki pić?
Na pewno znajdą się osoby, które stwierdzą, że nawet świeżo wyciskane soki nie są zdrowe, gdyż zawierają za dużo cukru, który pozbawiony błonnika bardzo szybko dostaje się do krwi. Tak zgadza się jednak nie można tego traktować jako kontrargument dla picia wyciskanych soków. Oczywiście jeśli będziemy pić tylko jeden rodzaj soku z dajmy na to jednego owocu, np. dużej ilości jabłek, to zgoda ilość cukru dostarczona organizmowi będzie zbyt duża. Jednak wiele zależy od ilości spożywanego składnika, warto więc łączyć ze sobą różne owoce i warzywa, tworząc zdrowe połączenie smaków. I tak na przykład należy pamiętać, aby podstawę soku stanowiły warzywa (marchew, buraki, kapusta, ogórek), natomiast owoce dodajemy po to aby nadać soku smak (jabłko, pomarańcza, cytryna), jeśli chcemy wzbogacić wartośćodżywczą soku to dodajmy do niego dodatek w formie zielonych liści.
Wyciskarka czy sokowirówka?
Sokowirówki należą do urządzeń starego typu. Teraz coraz bardziej popularne stają się wyciskarki. Różnica pomiędzy nimi jest taka, że sokowirówka szybko tnie warzywa na drobne kawałki, a w wyniku tego sok jest podgrzewany i traci on część swoich cennych właściwości. Natomiast wyciskarki działają wolniej i zamiast ciąć owoce czy warzywa, zgniatają je tak, aby wycisnąć sok. W ten sposób produkty nie tracą żadnych ze swoich włąściwości.
Pijecie świeżo wyciskane soki? Korzystacie z wyciskarek?

116 KOMENTARZE

 1. Ja posiadam wyciskarkę i lubię czasami zrobić sobie świeży sok. Są znacznie zdrowsze od tych, które znaleźć można na półkach w sklepie, tym bardziej, że w większości robię je z warzyw i owoców,które pochodzą z mojego ogródka. Uważam, że to świetny sposób na wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych, a i w domach w których są dzieci dobrze sprawdzi się wyciskarka.

 2. Ja planuję zakup wyciskarki zwłaszcza ze względu na dzieci. Jak czytam składy soków przeznaczonych dla dzieciaków to łapie się za głowę. Nie mam zamiaru faszerować dzieciaków tą chemią. Jak na razie pijemy tylko wodę ewentualnie domowe kompoty. Dopóki nie kupię wyciskarki to o sklepowych sokach nawet nie ma mowy. W owocach jest wszystko co potrzebne, więc warto kupić taki sprzęt żeby z nich to wydobyć i uniknąć sklepowej chemii.

 3. Mamy w planie kupić najnowszy model Hurom-a! Mieliśmy okazję obadać ich sprzęt na żywo oraz pogadać ze sprzedawcą i zrobiła na nas ta firma ogromne wrażenie. Soki i smoothie w naszym żywieniu to podstawa. W tej chwili stawiam na smoothie bardziej ale chcemy też robić własne soki 🙂

 4. Wlasnie. Sokowirowka. Beeeeznadzieja. Mam w domu i nie wyciska ona samego soku. Powstaje taki "muł" co niekoniecznie mi podchodzi i smakuje. Chce sam sok. Lubimy robic z wyciskanych sokow mrozone lody. Moj Tomek obiecal, ze mi kupi w tym roku. Wiem, jaka wyciskarke wezme 🙂

 5. Ja korzystam z sokowirówki i akurat ten osad, zwłaszcza z marchewki bardzo mi odpowiada 😉 W sumie najważniejsze, aby jak najczęściej sięgać po w miarę nieprzetworzone warzywa i owoce. Zwłaszcza teraz w tzw. okresie przejściowym.

 6. ja mam "urządzenie starego typu" . kupiłam kilka lat temu sokowirówkę philips na próbę za ok 350 zł. mój zapał do sokowania szybko minął. Dzięki , że przypominałaś mi o tym urządzeniu. Może wyciągnę je i zacznę używać. wyciskarki to znacznie większy koszt ale i nie tracimy tyle witamin bo sok nie jest podgrzewany.

 7. Ja posiadam wyciskarkę i lubię czasami zrobić sobie świeży sok. Są znacznie zdrowsze od tych, które znaleźć można na półkach w sklepie, tym bardziej, że w większości robię je z warzyw i owoców,które pochodzą z mojego ogródka. Uważam, że to świetny sposób na wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych, a i w domach w których są dzieci dobrze sprawdzi się wyciskarka.

 8. Ja planuję zakup wyciskarki zwłaszcza ze względu na dzieci. Jak czytam składy soków przeznaczonych dla dzieciaków to łapie się za głowę. Nie mam zamiaru faszerować dzieciaków tą chemią. Jak na razie pijemy tylko wodę ewentualnie domowe kompoty. Dopóki nie kupię wyciskarki to o sklepowych sokach nawet nie ma mowy. W owocach jest wszystko co potrzebne, więc warto kupić taki sprzęt żeby z nich to wydobyć i uniknąć sklepowej chemii.

 9. Mamy w planie kupić najnowszy model Hurom-a! Mieliśmy okazję obadać ich sprzęt na żywo oraz pogadać ze sprzedawcą i zrobiła na nas ta firma ogromne wrażenie. Soki i smoothie w naszym żywieniu to podstawa. W tej chwili stawiam na smoothie bardziej ale chcemy też robić własne soki 🙂

 10. Wlasnie. Sokowirowka. Beeeeznadzieja. Mam w domu i nie wyciska ona samego soku. Powstaje taki "muł" co niekoniecznie mi podchodzi i smakuje. Chce sam sok. Lubimy robic z wyciskanych sokow mrozone lody. Moj Tomek obiecal, ze mi kupi w tym roku. Wiem, jaka wyciskarke wezme 🙂

 11. Ja korzystam z sokowirówki i akurat ten osad, zwłaszcza z marchewki bardzo mi odpowiada 😉 W sumie najważniejsze, aby jak najczęściej sięgać po w miarę nieprzetworzone warzywa i owoce. Zwłaszcza teraz w tzw. okresie przejściowym.

 12. ja mam "urządzenie starego typu" . kupiłam kilka lat temu sokowirówkę philips na próbę za ok 350 zł. mój zapał do sokowania szybko minął. Dzięki , że przypominałaś mi o tym urządzeniu. Może wyciągnę je i zacznę używać. wyciskarki to znacznie większy koszt ale i nie tracimy tyle witamin bo sok nie jest podgrzewany.

 13. Od dłuższego czasu szukam wyciskarki dla siebie. Lubię soki świeżo wyciskane i kiedyś często je piłam. Teraz znowu chcę to robić nawet ze względu na moje dzieciaki – jednak nie wiem którą wybrać – na rynku jest tyle propozycji.

 14. Osobiście uważam, że takie wydanie soków jest znacznie lepsze niż soki kupowane. Co do zawartości cukru mogę się zgodzić, że czasem możemy z nim przesadzić, ale tak jak wspominałaś wystarczy odpowiednie połączenie składników. Moja Anastazja np. Nie lubi żadnych soków i napojów kupowanych. Dlatego od dłuższego czasu zastanawiam się czy nie kupić wyciskarki 🙂

 15. niestety wyciskarki nie posiadam, latem robię jedynie koktajle – blenderem. weszłam na stronę i mają fajne przepisy na świeżo wyciskane soki. będę musiała pomyśleć o takim sprzęcie.

 16. Od dłuższego czasu szukam wyciskarki dla siebie. Lubię soki świeżo wyciskane i kiedyś często je piłam. Teraz znowu chcę to robić nawet ze względu na moje dzieciaki – jednak nie wiem którą wybrać – na rynku jest tyle propozycji.

 17. Osobiście uważam, że takie wydanie soków jest znacznie lepsze niż soki kupowane. Co do zawartości cukru mogę się zgodzić, że czasem możemy z nim przesadzić, ale tak jak wspominałaś wystarczy odpowiednie połączenie składników. Moja Anastazja np. Nie lubi żadnych soków i napojów kupowanych. Dlatego od dłuższego czasu zastanawiam się czy nie kupić wyciskarki 🙂

 18. niestety wyciskarki nie posiadam, latem robię jedynie koktajle – blenderem. weszłam na stronę i mają fajne przepisy na świeżo wyciskane soki. będę musiała pomyśleć o takim sprzęcie.

 19. Od niedawna mam wyciskarkę 4swiss i zawsze rano przygotowuje sobie zdrowy sok. Różne owoce wrzucam. Najlepiej smakuje mi połączenie banana kiwi i mango! Pycha.

 20. Uwielbiam świeżo wyciskane soki. Jest to świetny sposób by dostarczyć organizmowi sporą dawkę witamin:) Pod choinkę dostaliśmy od moich rodziców robota kuchennego, w którym także jest wyciskarka:) Jeszcze jej nie próbowaliśmy, bo mamy inną, którą kupiliśmy wcześniej i jest jeszcze w pełni sprawna:)

 21. Uwielbiam świeżo wyciskane soki. Jest to świetny sposób by dostarczyć organizmowi sporą dawkę witamin:) Pod choinkę dostaliśmy od moich rodziców robota kuchennego, w którym także jest wyciskarka:) Jeszcze jej nie próbowaliśmy, bo mamy inną, którą kupiliśmy wcześniej i jest jeszcze w pełni sprawna:)

 22. uwielbiam takie świeżo wyciskane soki! zawsze używałam wyciskarki i próbowałam różnych kombinacji warzyw i owoców, niestety ostatnio mi się popsuła, więc musiałabym się rozejrzeć za nową. Zdarzało mi się tez nie raz kupować taki sok na stoisku w centrum handlowym, gdzie można było wybrać sobie składniki, a potem obsługa przy kliencie wyciskała taki sok. 🙂

 23. uwielbiam takie świeżo wyciskane soki! zawsze używałam wyciskarki i próbowałam różnych kombinacji warzyw i owoców, niestety ostatnio mi się popsuła, więc musiałabym się rozejrzeć za nową. Zdarzało mi się tez nie raz kupować taki sok na stoisku w centrum handlowym, gdzie można było wybrać sobie składniki, a potem obsługa przy kliencie wyciskała taki sok. 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj