Jak wybrać idealne zaproszenia ślubne?

Wybór zaproszeń ślubnych jest bardzo ważnym elementem przygotowań do naszego wielkiego dnia. Warto pomyśleć więc o tym, aby wszystkie elementy na ślubie ze sobą współgrały – dekoracja sali weselnej, przystrojenie kościoła, motyw przewodni czy właśnie zaproszenia. Przygotowałam dziś dla Was kilka wskazówek, które mam nadzieję, że pomogą Wam wyborze tych idealnych.
Po pierwsze i najważniejsze – nie dajcie się zwariować. Tak warto zwracać uwagę na to co aktualnie jest „na czasie”, lecz jeśli nie do końca Wam to odpowiada, darujcie sobie modę i wybierzcie, te kolory przewodnie, które według Was są najpiękniejsze. Pamiętajcie, że zarówno ślubne zaproszenia, jak i kolorystyka całej uroczystości, musi odpowiadać właśnie Wam, a nie panującym trendom i innym gościom.
Ślubne zaproszenia, które trafią do rąk gości, z pewnością będą wskazówką do tego, w jakim stylu planujecie zorganizować zasugerują wesele. Warto więc dostosować je do stylistyki całej uroczystości.  Jeśli szukacie zaproszeń w rozmaitych stylach i stawiacie na szeroki wybór wzorów i formatów, sprawdźcie ofertę Zapi.pl. Znajdziecie tam zaproszenia od klasycznych i bardzo eleganckich, po nowoczesne, w stylu funny, czy romantyczne. Do zaproszeń możecie dobrać akcesoria na ślub i wesele, w skład których wchodzą karty menu, winietki na stół, etykiety na alkohol, księgi gości, czy podziękowania.
Ślubne zaproszenia powinny odzwierciedlać Waszą osobowość i zainteresowania, a więc jeśli nie lubicie pastelowych kolorów, nie bierzcie ich na siłę, tylko dlatego, że w danym sezonie królują pastele. Wybierzcie tylko takie kolory, które to Wam odpowiadają. Do tego dopasujcie grafikę, taką, jaką uznacie za najpiękniejszą. Dzięki temu Wasze zaproszenia będą miały niepowtarzalny charakter.
Jeśli chodzi o treść zaproszenia to informacje, jakie powinny znaleźć się w zaproszeniu są następujące: data, miejsce, godzina ślubu oraz wesela. Treść drukowana na zaproszeniach, w zależności od upodobań, może być oficjalna lub bardziej osobista. Możemy również dołączyć zabawny wierszyk sugerujący gościom co Młoda Para chciałaby otrzymać zamiast kwiatów. Warto dołączyć prośbę o potwierdzenie przybycia, wraz z terminem do kiedy należy to przybycie potwierdzić.
Fajnym pomysłem jest również prośba o przesłanie kilku próbek zaproszeń przed ostatecznym wyborem. Dzięki temu zapoznacie się z rzeczywistym wyglądem zaproszeń i unikniecie przykrych niespodzianek. Pamiętajcie, że dobrze będzie gdy, będą one współgrały z kolorem przewodnim wesela, jednak czasem nie zaszkodzi delikatne przełamanie motywu dekoracji.
 
A czy Wy macie już wielki dzień za sobą ? Czy jeszcze jesteście przed?

86 KOMENTARZE

 1. Ja nadal jestem przed I nawet kilka dni temu zastanawiałam się jakie zaproszenia powinniśmy wybrać. To bardzo ważne, aby je odpowiednio dobrać i już przy wręczaniu wprowadzić przyszłych gości w ten weselny klimat.

 2. Byłam na stronie i znalazłam fantastyczną kolekcję Fruit. Co prawda ja już mam ślub za sobą, ale uwielbiam tą tematykę ślubów i wesel. Zawsze to takie piękne wspomnienia przywołuje. Gdybym teraz miała wybierać to kolekcja Fruit zainspirowałaby mnie do wyboru głównego motywu, czyli owoców.

 3. ja nigdy jeszcze nie wybierałam zaproszeń, te które otrzymałam zachowałam na pamiątkę, widzę, że w ciągu lat moda się zmienia i są zupełnie różne. ja na pewno postawiłabym na coś prostego i klasycznego

 4. Ja nadal jestem przed I nawet kilka dni temu zastanawiałam się jakie zaproszenia powinniśmy wybrać. To bardzo ważne, aby je odpowiednio dobrać i już przy wręczaniu wprowadzić przyszłych gości w ten weselny klimat.

 5. Byłam na stronie i znalazłam fantastyczną kolekcję Fruit. Co prawda ja już mam ślub za sobą, ale uwielbiam tą tematykę ślubów i wesel. Zawsze to takie piękne wspomnienia przywołuje. Gdybym teraz miała wybierać to kolekcja Fruit zainspirowałaby mnie do wyboru głównego motywu, czyli owoców.

 6. My lubimy te w stylu Glamour 🙂 Jednak nasza ciocia i wujek kilka lat temu wpadli na pomysł by zrobić zaproszenie w postaci eleganckiego wezwania na stawienie się przed sądem ostatecznym 😀 Super to im wyszło!

 7. My wybraliśmy skromne zaproszenia, nie lubię przepychu a klasyczne w kształcie prostokąta, rozkładane z delikatna wstazeczka w kolorze fioletu były idealne. Faktura papieru jak i tekst również bardzo Nam odpowiadały, skromnie i bez przepychu – to jest to co lubimy 😉

 8. ja nigdy jeszcze nie wybierałam zaproszeń, te które otrzymałam zachowałam na pamiątkę, widzę, że w ciągu lat moda się zmienia i są zupełnie różne. ja na pewno postawiłabym na coś prostego i klasycznego

 9. Jesteśmy z mężem już prawie 4lata po ślubie ale zaproszenia wydaje mi się, że zawsze najlepsze są te proste, klasyczne. My mieliśmy z wstążką w odcieniach ecru z lekkim błękitem 🙂

 10. Jestem jeszcze przed tym najważniejszym dniem i póki co nie miałam okazji się zastanawiać nad tym, jakie zaproszenia wybrałabym:) Na ich stronie jest bardzo szeroki wybór, więc nawet najbardziej wymagające pary powinny znaleźć coś dla siebie:) Mi osobiście podobają się te z działu Funny!

 11. My lubimy te w stylu Glamour 🙂 Jednak nasza ciocia i wujek kilka lat temu wpadli na pomysł by zrobić zaproszenie w postaci eleganckiego wezwania na stawienie się przed sądem ostatecznym 😀 Super to im wyszło!

 12. My wybraliśmy skromne zaproszenia, nie lubię przepychu a klasyczne w kształcie prostokąta, rozkładane z delikatna wstazeczka w kolorze fioletu były idealne. Faktura papieru jak i tekst również bardzo Nam odpowiadały, skromnie i bez przepychu – to jest to co lubimy 😉

 13. Jesteśmy z mężem już prawie 4lata po ślubie ale zaproszenia wydaje mi się, że zawsze najlepsze są te proste, klasyczne. My mieliśmy z wstążką w odcieniach ecru z lekkim błękitem 🙂

 14. Jestem jeszcze przed tym najważniejszym dniem i póki co nie miałam okazji się zastanawiać nad tym, jakie zaproszenia wybrałabym:) Na ich stronie jest bardzo szeroki wybór, więc nawet najbardziej wymagające pary powinny znaleźć coś dla siebie:) Mi osobiście podobają się te z działu Funny!

 15. Wybór odpowiednich zaproszeń jest bardzo ważną sprawą. Zaproszenia powinny nawiązywać do klimatu całego ślubu i wesela, ale także odwzorowywać parę młoda. Ja jeszcze mam trochę czasu, ale wiem już które mi się podobają.

 16. Wybór odpowiednich zaproszeń jest bardzo ważną sprawą. Zaproszenia powinny nawiązywać do klimatu całego ślubu i wesela, ale także odwzorowywać parę młoda. Ja jeszcze mam trochę czasu, ale wiem już które mi się podobają.

 17. Jesteśmy przed 🙂 właśnie 4 sierpnia bierzemy ślub. Myśleliśmy nad takowymi zaproszeniami . Elegancko , klasycznie. Zdecydowalismy się jednak na zaproszenia z zartem 🙂

 18. Jesteśmy przed 🙂 właśnie 4 sierpnia bierzemy ślub. Myśleliśmy nad takowymi zaproszeniami . Elegancko , klasycznie. Zdecydowalismy się jednak na zaproszenia z zartem 🙂

 19. Co prawda jeszcze mnie ten temat nie dotyczy, ale domyślam się, że to nie taki łatwy wybór. Pole do popisu jest ogromne, a i nie każdemu spodoba się to samo.

 20. Ja już jestem po ślubie, ale niestety tylko cywilnych. Zaproszeń wtedy nie wybierałam, bo byli zaproszeni tylko świadkowie. Za jakiś czas czeka mnie kościelny i wtedy wybiorę raczej zaproszenia w stylu romantycznym.

 21. Oj ślub i tyle ważnych wyborów, szczególnie teraz gdzie jest miliard różnych stron i sklepów, Na razie jednak nie wychodzę, aż tak w przyszłość i jeszcze nad tym nie myślę

 22. Osobiście jeszcze jestem jako panna z 2 dzieci 😀 ale postawiliśmy najpierw na czele kupno własnego domu, a dopiero wtedy ślub. Wolę odłożyć na ślub i wesele więcej pieniędzy by sprawić sobie uroczystość marzeń. i osobiście sądzę, że wybór zaproszeń gra w tym także dużą rolę. Chciałabym by moje zaproszenia były minimalistyczne, ale za razem wyraziste. Jednak niekiedy, członkowie rodziny pozostawiają je na pamiątkę 🙂

 23. Zaproszenia to super pamiątka, także warto się postarać i wybrać ładny wzór. My zamawialiśmy w sieci, bo tak wychodzi najtaniej, a wiadomo, że taka impreza to bardzo duży wydatek, więc każda złotówka się liczy. Kupowaliśmy w sklepie dodatkiweselne.pl, można u nich spersonalizować zaproszenia, także super, chociaż w naszym przypadku były one bardzo proste, eleganckie 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj