Powrót do podstaw pielęgnacji z LIQC Dermocosmetics

Jakiś czas temu przeglądając blogi wpadły mi w oko pięknie wyglądające buteleczki LIQC Dermocosmetics. Jako, że z wielką chęcią poznaje kosmetyczne nowości postanowiłam sama skusić się na nie i zamówiłam dwa produkty o których dziś Wam opowiem. Ale zacznijmy od początku.
Czym charakteryzują się kosmetyki LIQC Dermocosmetics ? Jest to gama dermokosmetyków LIQC, która swoim składem wraca do podstaw – receptur,
których niskie pH pozwala zwiększyć przenikanie substancji aktywnych
wgłąb skóry i jednocześnie wpływa korzystnie na jej fizjologiczną
barierę ochronną. Są to produkty, których skład pozwala pielęgnować każdy typ skóry. Bez
substancji zapachowych, bez silikonów i bez sztucznych barwników.
Jedynie wysokie stężenia substancji aktywnych.

LIQ CG Serum Night Glycolic PEEL 30 ml Serum wygładzające na noc – peeling

Serum nocne LIQ CG stawia sobie za cel wielopoziomową odnowę skóry dzięki odpowiednio dobranym stężeniom kwasów. Podwyższona skuteczność głębokiego złuszczania kwasem glikolowym przy zachowaniu optymalnego nawilżenia kwasem hialuronowym zapewnia skórze komfort oraz redukcję zmarszczek, blizn i przebarwień, a dodatek składników odżywczych oraz drenujących potęguje nocną odnowę. Skóra ponownie zregenerowana, nawilżona i wygładzona.

 

Kwas glikolowy (7%) – Zmniejsza widoczność zmian barwnikowych poprzez złuszczenie martwej warstwy rogowej naskórka oraz regulację odnowy komórkowej skóry.
Witamina E– podwyższone stężenie neutralizuje wolne rodniki, chroni przed zniszczeniem lipidy naskórka, włókna kolagenowe i elastynowe oraz wzmacnia ściany naczyń krwionośnych. Spowalnia procesy starzenia się skóry i przyspiesza proces regeneracji po złuszczaniu kwasem glikolowym.
Kwas hialuronowy – 2 formy kwasu hialuronowego chronią skórę przed odwodnieniem, zapewniają jej elastyczność i długotrwałe nawilżenie.

 

Serum peeling zamknięte jest w eleganckiej buteleczce o pojemności 30ml. Aplikacja odbywa się za pomocą pipety. Jeśli chodzi o konsystencję to jest wodnista, ale nie kłopotliwa w dozowaniu. Na początku trochę lepka, ale tylko przez chwilę. Serum nałożone na twarz wchłania się dość szybko. Jest idealnym kosmetykiem do stosowania o tej porze roku, gdyż w lato możemy mięć kłopot z ekspozycją na promienie słoneczne, która jest przy jego stosowaniu niewskazana. Kosmetyk nie posiada zapachu, ale od tego typu produktu nie wymagam by pachniało – ma działać. I działa! Działa bardzo niepostrzeżenie – przez kilka pierwszych dni moja skóra była przyjemnie napięta (bez czucia ściągnięcia), gładka – wręcz promienieje. Po kilku kolejnych dniach zaczęła się delikatnie złuszczać, jednak nie zbyt mocno i uciążliwie. Naskórek schodzi powoli, by po kilku dniach złuszczyć się zupełnie – ja wspomagałam ten efekt poprzez zastosowanie peelingów. Podczas kuracji moja skóra nie była podrażniona, złuszczanie odbywało się bardzo delikatnie. Efekt po mogę zaliczyć do dość spektakularnych – drobne zmarszczki zostały znacznie spłycone, a w miejscu gdzie miałam nad ustami mała bliznę, po złuszczeniu skóry już jej nie mam. Serum stał się moim numerem jeden w pielęgnacji.
LIQ CG Serum Night 0.3% Retinol silk Koncentrat intensywnie korygujący na noc 
Serum LIQ CR koryguje niedoskonałości i pomaga zredukować bruzdy,
zmarszczki oraz plamy starcze. Odpowiednie stężenie czystego Retinolu
(0.3%) nie tylko ogranicza i spowalnia proces starzenia się skóry ale
również, poprzez intensywny wpływ na syntezę kolagenu, poprawia
widocznie jej elastyczność i napięcie. Obecność kwasu laktobionowego i
witaminy E zapewnia optymalne funkcjonowanie bariery naskórkowej w
trakcie kuracji Retinolem.

 

Retinol –  naturalna forma witaminy A, która wywiera intensywne działanie przeciwstarzeniowe po przekształceniu się w tretinoinę. W przeciwieństwie do tretinoiny, jest znacznie mniej drażniący. Redukuje zmarszczki poprzez indukcję syntezy kolagenu, rozświetla skórę i rozjaśnia przebarwienia. Zwiększa elastyczność skóry i likwiduje niedoskonałości.
Kwas Laktobionowy –  zwiększa integralność warstwy rogowej naskórka i przyspiesza regenerację bariery ochronnej skóry.
Witamina E – neutralizuje wolne rodniki, chroni przed zniszczeniem lipidy naskórka, włókna kolagenowe i elastynowe oraz wzmacnia ściany naczyń krwionośnych. Spowalnia procesy starzenia się skóry i przyspiesza proces regeneracji po oparzeniach i zabiegach kosmetycznych.
Kwas hialuronowy – niskocząsteczkowy kwas hialuronowy odpowiada za optymalne nawodnienie skóry. Posiada wyjątkowa zdolność wiązania dużych ilości wody, zapewniając skórze nawilżenie i prawidłową pracę komórek.

 

 

Serum, tak jak poprzednik, zamknięte jest w eleganckiej buteleczce z pipetką. Jego konsystencja jest lejąca, ale nie ucieka z dłoni, czy twarzy przy nakładaniu. Zapach praktycznie nie wyczuwalny, wiec określiłabym je jako bezzapachowe. Producent zaleca stosowanie go przez pierwszy miesiąc 2 razy w tygodniu na noc,
natomiast po tym czasie co drugi wieczór. Dla uzyskania najlepszych
efektów należy używać serum minimum przez trzy miesiące, choć można je
stosować przez cały rok. Serum ma delikatnie żółte zabarwienie, które nie jest widoczne po aplikacji na twarz. Wchłania się dość szybko, nie pozostawiając po sobie lepiej, tłustej warstwy. Tego kosmetyku używał mój mąż, na którego skórze czasem pojawia się jakaś niedoskonałość. Po pierwszych dniach od aplikacji zauważył złuszczanie się skóry. Nie było ono szczególnie uciążliwe, natomiast na miejscu złuszczonego naskórka stopniowo ukazywała się gładka i miękka skóra o wyrównanym kolorycie. Drobne niedoskonałości zniknęły. Podczas kuracji nie odczuwał żadnego pieczenia, nie pojawiły się również zaczerwienienia. Po miesięcznym stosowaniu serum, w buteleczce ubyło około 1/3 jej zawartości, więc myślę, że spokojnie starczy mu na stosowanie go przez zalecane trzy miesiące.

Znacie produkty LIQC Dermocosmetics?

 

192 KOMENTARZE

 1. Koncentrat intensywnie koryguj&#261cy na noc wygl&#261da bardzo zach&#281caj&#261co. Przez ostatnie dwa miesi&#261ce du&#380o chorowa&#322am i to odbi&#322o si&#281 niekorzystnie na mojej sk&#243rze-poszukuj&#281 wi&#281c magicznych kosmetyk&#243w 😉

 2. Serum wyg&#322adzaj&#261ce na noc zaciekawi&#322o mnie sk&#322adem i w&#322a&#347ciwo&#347ciami. Ja zazwyczaj zapominam piel&#281gnacji wieczorem, a jest ona najistotniejsza. Bo w nocy nasze cia&#322o najlepiej si&#281 regeneruje.

 3. Koncentrat intensywnie korygujący na noc wygląda bardzo zachęcająco. Przez ostatnie dwa miesiące dużo chorowałam i to odbiło się niekorzystnie na mojej skórze-poszukuję więc magicznych kosmetyków 😉

 4. Koncentrat intensywnie korygujący na noc wygląda bardzo zachęcająco. Przez ostatnie dwa miesiące dużo chorowałam i to odbiło się niekorzystnie na mojej skórze-poszukuję więc magicznych kosmetyków 😉

 5. Ka&#380dy typ sk&#243ry i naturalno&#347&#263 sk&#322adu, powiadasz? No to ju&#380 mnie kupi&#322a&#347. 🙂 Nie s&#322ysza&#322am o nich wcze&#347niej, ale ch&#281tnie wypr&#243buj&#281.

 6. Koncentrat intensywnie korygujący na noc wygląda bardzo zachęcająco. Przez ostatnie dwa miesiące dużo chorowałam i to odbiło się niekorzystnie na mojej skórze-poszukuję więc magicznych kosmetyków 😉

 7. Znam i u&#380ywam produkty tej marki – jednak akurat nie te. Niebawem wr&#243c&#281 z recenzj&#261 wi&#281c nie b&#281d&#281 na razie zdradza&#263 moich spostrze&#380e&#324.
  Bardzo podoba mi si&#281 ich wygl&#261d, nie mog&#281 wyj&#347c z podziwu 🙂

 8. podoba mi sie serum nocne LIQ CG. ogolnie lubie produkty na noc. kiedy nasze cialo odpoczywa, skora wypielegnowana odpowiednimi preparatami swietnie sue regdneruje. takze takie kosmrtyki sa jak nzjbardziej dla mnie 🙂

 9. p&#243ki co to ju&#380 serum nowych nie testuje, bo mam ze dwie buteleczki do zu&#380ycia. tych nie znam, ale jak mi si&#281 sko&#324cz&#261 to mo&#380liwe, &#380e si&#281gn&#281 po jakie&#347 nowo&#347ci.

 10. Uwielbiam takie produkty, mam wra&#380enie &#380e w&#347r&#243d krem&#243w i r&#243&#380nych preparat&#243w, to te serum maj&#261 najfajniejsze dzia&#322ania 🙂

  Daj zna&#263 na jakie kolorki si&#281 skusisz 🙂

 11. Pi&#281kne zdj&#281cia, ja od kilku tygodni r&#243wnie&#380 testuj&#281 dwa sera tej marki. Tak&#380e to z retinolem ale jako dodatkowe wybra&#322am bogate w witamin&#281 c. ta marka zrobi&#322a na mnie dobre wra&#380enie. Mo&#380e nast&#281pnym razem si&#281gn&#281 po to serum &#8211peeling z kwasami.

 12. Znam i używam produkty tej marki – jednak akurat nie te. Niebawem wrócę z recenzją więc nie będę na razie zdradzać moich spostrzeżeń.
  Bardzo podoba mi się ich wygląd, nie mogę wyjśc z podziwu 🙂

 13. Znam i używam produkty tej marki – jednak akurat nie te. Niebawem wrócę z recenzją więc nie będę na razie zdradzać moich spostrzeżeń.
  Bardzo podoba mi się ich wygląd, nie mogę wyjśc z podziwu 🙂

 14. podoba mi sie serum nocne LIQ CG. ogolnie lubie produkty na noc. kiedy nasze cialo odpoczywa, skora wypielegnowana odpowiednimi preparatami swietnie sue regdneruje. takze takie kosmrtyki sa jak nzjbardziej dla mnie 🙂

 15. podoba mi sie serum nocne LIQ CG. ogolnie lubie produkty na noc. kiedy nasze cialo odpoczywa, skora wypielegnowana odpowiednimi preparatami swietnie sue regdneruje. takze takie kosmrtyki sa jak nzjbardziej dla mnie 🙂

 16. póki co to już serum nowych nie testuje, bo mam ze dwie buteleczki do zużycia. tych nie znam, ale jak mi się skończą to możliwe, że sięgnę po jakieś nowości.

 17. póki co to już serum nowych nie testuje, bo mam ze dwie buteleczki do zużycia. tych nie znam, ale jak mi się skończą to możliwe, że sięgnę po jakieś nowości.

 18. Piękne zdjęcia, ja od kilku tygodni również testuję dwa sera tej marki. Także to z retinolem ale jako dodatkowe wybrałam bogate w witaminę c. ta marka zrobiła na mnie dobre wrażenie. Może następnym razem sięgnę po to serum –peeling z kwasami.

 19. Piękne zdjęcia, ja od kilku tygodni również testuję dwa sera tej marki. Także to z retinolem ale jako dodatkowe wybrałam bogate w witaminę c. ta marka zrobiła na mnie dobre wrażenie. Może następnym razem sięgnę po to serum –peeling z kwasami.

 20. Znam i używam produkty tej marki – jednak akurat nie te. Niebawem wrócę z recenzją więc nie będę na razie zdradzać moich spostrzeżeń.
  Bardzo podoba mi się ich wygląd, nie mogę wyjśc z podziwu 🙂

 21. podoba mi sie serum nocne LIQ CG. ogolnie lubie produkty na noc. kiedy nasze cialo odpoczywa, skora wypielegnowana odpowiednimi preparatami swietnie sue regdneruje. takze takie kosmrtyki sa jak nzjbardziej dla mnie 🙂

 22. Piękne zdjęcia, ja od kilku tygodni również testuję dwa sera tej marki. Także to z retinolem ale jako dodatkowe wybrałam bogate w witaminę c. ta marka zrobiła na mnie dobre wrażenie. Może następnym razem sięgnę po to serum –peeling z kwasami.

 23. Nie mia&#322am przyjemno&#347ci u&#380ywania produkt&#243w tej marki, ale lec&#281 ju&#380 przegl&#261da&#263 ich asortyment, mo&#380e wybior&#281 co&#347 dla siebie 🙂

 24. Nie znam tych produkt&#243w ale my&#347l&#281 &#380e z pierwszym serum ch&#281tnie bym si&#281 zaprzyja&#378ni&#322a, teraz poki jeszcze nie ma ostrego slonca byloby idealne a i moja cera od&#380y&#322a by wreszcie. &#346wietna recenzja, wr&#281cz zach&#281caj&#261ca do zakupu &#128522

 25. Nie znam tych produktów ale myślę że z pierwszym serum chętnie bym się zaprzyjaźniła, teraz poki jeszcze nie ma ostrego slonca byloby idealne a i moja cera odżyła by wreszcie. Świetna recenzja, wręcz zachęcająca do zakupu 😊

 26. Nie znam tych produktów ale myślę że z pierwszym serum chętnie bym się zaprzyjaźniła, teraz poki jeszcze nie ma ostrego slonca byloby idealne a i moja cera odżyła by wreszcie. Świetna recenzja, wręcz zachęcająca do zakupu 😊

 27. Nie znam tych produktów ale myślę że z pierwszym serum chętnie bym się zaprzyjaźniła, teraz poki jeszcze nie ma ostrego slonca byloby idealne a i moja cera odżyła by wreszcie. Świetna recenzja, wręcz zachęcająca do zakupu 😊

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj