Jak zadbać o porządek w domu alergika?

Stało się! Niestety w moim domu jest alergik, co więcej okazał się nim być mąż – a w dodatku, jest uczulony na roztocza, dlatego sprzątamy często i regularnie, a co za tym idzie nasz odkurzacz pracuje na pełnych obrotach i dość często zmieniamy worki. Ważna jest również jakość worka – na szczęście długo nie musieliśmy szukać, gdyż przypadkiem, przeglądając oferty internetowe, trafiłam w sieci na sklep Świat Worków. 

 

Każdy z nas przecież zna  ten zapach, który jeszcze długo po odkurzaniu może unosić się w powietrzu. A wkroczenie do takiego pokoju osoby z alergią na roztocze, oznacza – kaszel ,kichanie i podrażnienie oczu. To wszystko to reakcje alergiczne. Ale jak to możliwe, skoro przecież właśnie alergenu chcieliśmy się pozbyć? To bardzo proste – większość odkurzaczy po wciągnięciu powietrza wraz z nieczystościami z odkurzanych powierzchni i przepuszczeniu go przez filtr, niestety, wyrzuca je z powrotem na zewnątrz. Wielokrotnie niedoskonałe, jednostopniowe systemy filtrowania, źle dobrane worki oraz nieszczelne obudowy naszego sprzętu powodują, że oddawane powietrze zawiera nadal drobiny kurzu i drobnoustrojów niebezpiecznych dla naszego zdrowia.

 

Co wyróżniło worki ze Świata Workow na tle innych ? Otóż przy alergii bardzo ważna jest filtracja, a te worki do odkurzacza posiadają mikrowłókna, które są 3 krotnie bardziej wydajne niż te w
workach papierowych. Wysoka jakość stosowanych materiałów oraz
zaawansowanych proces produkcji w porównaniu do produktów konkurencji
zapewnia filtrację lepszą o 29%. Sprzedawane worki zatrzymują cząsteczki
o rozmiarze 0,3 tysięcznych milimetra. Tak wydajna filtracja redukuje
objawy alergii w rodzinie. Restrykcyjna proces produkcji i kontrola
jakości gwarantuje wysoką wytrzymałość oraz szczelność worków. Worki
produkowane są w oparciu o ekologiczne technologie. Są to worki
zastępcze.
A Wy zmagacie się z jakąś alergią lub któryś z Waszych domowników zmaga się z nią? Czy macie jakieś swoje sprawdzone sposoby? Jeśli tak to podzielcie się w komentarzach. 

72 KOMENTARZE

 1. Ja na całe szczęście alergii nie mam, choć niejednokrotnie miałam sytuację, że po odkurzaniu lub ścieraniu kurzy bardzo swędziała mnie skóra i kichałam. Mimo wszystko nadal bardzo uważam I staram się kupować lepsze worki. Po te na pewno sięgne, skoro i w Twoim domu mają się znaleźć.

 2. Mój syn od 6 lat leczy się na alergię na roztocza typu I i II. Jest to najgorszy typ alergii, bo niestety roztocza są wszędzie. Był czas, że odkurzacz był z naszego domu całkowicie wyeliminowany, a zamiatałam tyko na mokro. Mam odkurzacz z filtrem wodnym idealny dla niego, jednak używam w nim również worków. trafiłam na te z takich mikrowłókien właśnie i zaczęłam stosować odkurzacz ponobnie. Kurz z domu zniknął – może nie całkowicie, ale widzę różnicę a odkurzacz nie wywala tego kurzu z powrotem na zewnątrz. Przejrzałam przed chwilą ofertę sklepu który pokazałaś i ma tańsze worki więc z pewnością będę u nich zamawiać.

 3. Nie jest to łatwy temat, ale ja wraz z rodziną mamy to opanowane. Po przeszcezpie raz w tygodniu praliśmy zasłony, odkurzaliśmy, myliśmy podłogi itd. Nie mogłam mieć roślin ani zwierząt. Bardzo dużo pracy.

 4. Ja alergii nie mam ani nikt z domowników, ale nie lubię kurzu, więc odkurzam prawie codziennie. Do mojego odkurzacza worki papierowe wcale się nie sprawdzają. Kupuję te z mikrowłókna, toteż muszę zapoznać się z ofertą tego sklepu 🙂

 5. u nas na szczescie nie ma wsrod domownikow alergikow co nie zmienia faktu, ze nie trzeba sprzatac. nienawidze kurzu. nieeeenawidze! i lubie miec czysto. i rano zonk – podarl mi sie worek w odkurzaczu. za mocno pociagnelam by go wymienic i poszedl do smieci. z jego jakosci kompletnie nie jestem zadowolona. kipialam z wscieklosci! mimo, ze zadna z nas osoba nie cierpi na alergie to uwazam, ze i dla nas takie worki bylyby bardzo fajnym rozwiazaniem. bo kto wie – czy dzieci nie nabawia sie jakiejs alergii? sa male. wszystko i z wiekiem przychodzi.

 6. Mój stary odkurzacz służył mi długo, ale gdy w domu miał się pojawić noworodek, czyli moja córka zdecydowałam się na wymianę odkurzacza na bardziej nowoczesny i bezpieczny. Co za tym idzie również zwykłe papierowe worki poszły w odstawkę. Kupuję worki, które zatrzymują wszystkie "niebezpieczeństwa" w środku. Worki zmawiam przez internet, na tą stronę jednak nie trafiłam wcześniej. Ich worki cenowo wychodzą korzystniej od tych, które kupowałam do tej pory. W domu jest kilka zwierząt, dlatego odkurzam codziennie i przy takim zużyciu również cena ma dla mnie znaczenie.

 7. Ja na całe szczęście alergii nie mam, choć niejednokrotnie miałam sytuację, że po odkurzaniu lub ścieraniu kurzy bardzo swędziała mnie skóra i kichałam. Mimo wszystko nadal bardzo uważam I staram się kupować lepsze worki. Po te na pewno sięgne, skoro i w Twoim domu mają się znaleźć.

 8. Mój syn od 6 lat leczy się na alergię na roztocza typu I i II. Jest to najgorszy typ alergii, bo niestety roztocza są wszędzie. Był czas, że odkurzacz był z naszego domu całkowicie wyeliminowany, a zamiatałam tyko na mokro. Mam odkurzacz z filtrem wodnym idealny dla niego, jednak używam w nim również worków. trafiłam na te z takich mikrowłókien właśnie i zaczęłam stosować odkurzacz ponobnie. Kurz z domu zniknął – może nie całkowicie, ale widzę różnicę a odkurzacz nie wywala tego kurzu z powrotem na zewnątrz. Przejrzałam przed chwilą ofertę sklepu który pokazałaś i ma tańsze worki więc z pewnością będę u nich zamawiać.

 9. Nie jest to łatwy temat, ale ja wraz z rodziną mamy to opanowane. Po przeszcezpie raz w tygodniu praliśmy zasłony, odkurzaliśmy, myliśmy podłogi itd. Nie mogłam mieć roślin ani zwierząt. Bardzo dużo pracy.

 10. Mam jeszcze odkurzacz na worki i przejrzę stronę z ciekawości, jednak wolę osobiście odkurzacze cyklonowe z funkcją mycia. Większa wygoda dla mnie i nie ma zabawy z workiem (jak to brzmi :D). Wyciągam pojemnik, myję i heja!

 11. Ja alergii nie mam ani nikt z domowników, ale nie lubię kurzu, więc odkurzam prawie codziennie. Do mojego odkurzacza worki papierowe wcale się nie sprawdzają. Kupuję te z mikrowłókna, toteż muszę zapoznać się z ofertą tego sklepu 🙂

 12. u nas na szczescie nie ma wsrod domownikow alergikow co nie zmienia faktu, ze nie trzeba sprzatac. nienawidze kurzu. nieeeenawidze! i lubie miec czysto. i rano zonk – podarl mi sie worek w odkurzaczu. za mocno pociagnelam by go wymienic i poszedl do smieci. z jego jakosci kompletnie nie jestem zadowolona. kipialam z wscieklosci! mimo, ze zadna z nas osoba nie cierpi na alergie to uwazam, ze i dla nas takie worki bylyby bardzo fajnym rozwiazaniem. bo kto wie – czy dzieci nie nabawia sie jakiejs alergii? sa male. wszystko i z wiekiem przychodzi.

 13. Mój stary odkurzacz służył mi długo, ale gdy w domu miał się pojawić noworodek, czyli moja córka zdecydowałam się na wymianę odkurzacza na bardziej nowoczesny i bezpieczny. Co za tym idzie również zwykłe papierowe worki poszły w odstawkę. Kupuję worki, które zatrzymują wszystkie "niebezpieczeństwa" w środku. Worki zmawiam przez internet, na tą stronę jednak nie trafiłam wcześniej. Ich worki cenowo wychodzą korzystniej od tych, które kupowałam do tej pory. W domu jest kilka zwierząt, dlatego odkurzam codziennie i przy takim zużyciu również cena ma dla mnie znaczenie.

 14. Mam jeszcze odkurzacz na worki i przejrzę stronę z ciekawości, jednak wolę osobiście odkurzacze cyklonowe z funkcją mycia. Większa wygoda dla mnie i nie ma zabawy z workiem (jak to brzmi :D). Wyciągam pojemnik, myję i heja!

 15. ja mam manię na punkcie sprzątania. mam alergię na kurz, wiec porzadek u mnie wazny. 🙂
  ostatnio moj chlopak kupił mi nowy odkurzacz i własnie z workami. chetnie korzystam ze strony swiatworkow.pl, mają naprawdę fajne ceny.

 16. ja mam manię na punkcie sprzątania. mam alergię na kurz, wiec porzadek u mnie wazny. 🙂
  ostatnio moj chlopak kupił mi nowy odkurzacz i własnie z workami. chetnie korzystam ze strony swiatworkow.pl, mają naprawdę fajne ceny.

 17. U mnie na szczęście nikt nie jest alergikiem, a ja i tak sprzątam bardzo często. Odkurzacz mam w domu, ale go używam tylko do odkurzania samochodu, bo nie posiadam dywanów w domu, jedynie taki mały w pokoju. 🙂

 18. Moja mama od niedawna odkryła, że ma alergię na kurz i roztocza, więc temat mi znajomy. Musze powiedzieć jej o tej stronie, bo tak jak wy, sprząta częściej, przez to deficyt worków do odkurzacza da się zauważyć.

 19. Moja mama od niedawna odkryła, że ma alergię na kurz i roztocza, więc temat mi znajomy. Musze powiedzieć jej o tej stronie, bo tak jak wy, sprząta częściej, przez to deficyt worków do odkurzacza da się zauważyć.

 20. Ja szeroką ofertę filtrów znalazłam w sklepie Pureventfilters. Uzyskałam pomoc w doborze odpowiedniego filtra i worka. Mam nadzieję, że to nam pomoże uporać się z objawami alergii.

 21. Ja szeroką ofertę filtrów znalazłam w sklepie Pureventfilters. Uzyskałam pomoc w doborze odpowiedniego filtra i worka. Mam nadzieję, że to nam pomoże uporać się z objawami alergii.

 22. Uważam że warto też mieć w domu dobry odkurzacz. Najlepiej wybrać porządne urządzenie, na przykład odkurzacz Telios Extra Hoover. Ma tradycyjny worek i kabel, ale można być pewnym jego dobrej jakości. Lepiej zaufać znanej i sprawdzonej marce niż wyrzucać pieniądze na coś, co się zaraz zepsuje. A ten odkurzacz na pewno poradzi sobie z każdym kurzem itd 🙂

 23. Uważam że warto też mieć w domu dobry odkurzacz. Najlepiej wybrać porządne urządzenie, na przykład odkurzacz Telios Extra Hoover. Ma tradycyjny worek i kabel, ale można być pewnym jego dobrej jakości. Lepiej zaufać znanej i sprawdzonej marce niż wyrzucać pieniądze na coś, co się zaraz zepsuje. A ten odkurzacz na pewno poradzi sobie z każdym kurzem itd 🙂

 24. U mnie na szczęście nikt nie jest alergikiem, a ja i tak sprzątam bardzo często. Odkurzacz mam w domu, ale go używam tylko do odkurzania samochodu, bo nie posiadam dywanów w domu, jedynie taki mały w pokoju. 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj