Ducray Dexyane – emolient balsam przeciw drapaniu

Zima to okres kiedy nasza skóra jest przesuszona i niezwykle delikatna, dodatkowo takie podrażnienia  mogą powodować nieprzyjemne uczucie szorstkości oraz swędzenie. Jeśli zmagacie się z nimi, mam dziś dla Was coś co powinno przynieść ulgę.

 

Ducray Dexyane – Emolient balsam przeciw drapaniu
Balsam przeciw drapaniu odżywia, regeneruje i koi bardzo suchą i skłonną do atopii skórę, która charakteryzuje się zmienioną barierą naskórkową oraz zwiększonym ryzykiem wystąpienia reakcji skórnych (podrażnienia, dyskomfort).
Innowacja Ducray: dexyane „korneoterapia – naskórkowa terapia” pomaga regenerować zmienioną barierę skóry. Przywraca funkcje bariery naskórkowej” Hydroxydecine poprawia nawodnienie w skórze poprzez stymulowanie syntezy filagryny. Wysoce odżywcze oleje kokosowy i szafranowy ułatwiają odbudowę hydrolipidowej warstwy ochronnej skóry.  Dodatkowo balsam łagodzi podrażnienia i ogranicza drapanie poprzez działanie kwasu glicyretynowego.

 

Produkt otrzymujemy w tubce o pojemności 200ml, zamknięcie typu klik. Konsystencja balsamu jest dość lekka, ładnie rozsmarowuje się na naszej skórze. Po aplikacji potrzeba chwili, aby kosmetyk się wchłonął. Po wchłonięciu czuć lekki ochronny film, jednak nie jest on tłusty, nie lepi się. Jeśli chodzi o zapach to jest on tak delikatny, że mogę spokojnie stwierdzić, że balsam zapachu nie posiada. Jednak w produktach tego typu to nie on jest tutaj najważniejszy, a działanie. No właśnie jeśli chodzi o działanie to uważam, że produkt spełnił wszystkie obietnice producenta. Na moich nogach miałam malutkie miejsca, które były bardziej przesuszone – takie małe, suche placki, które czasem mnie swędziały. Odkąd stosuję balsam ten problem już mnie nie dotyczy. Moje nogi są gładkie, nawilżone, a miejsca przesuszone kompletnie z nich zniknęły. Jestem zadowolona i chętnie sięgnę po kosmetyk ponownie.
Znacie produkty marki Ducray?  

128 KOMENTARZE

 1. Ja jaki&#347 czas temu zam&#243wi&#322am dla syna krem do r&#261k z Ducray dedykowany dla sk&#243ry z egzem&#261. W 100 % si&#281 u nas sprawdzi&#322 podobnie jak ten balsam u Ciebie.

 2. Nie mam problemu ze sw&#281dz&#261c&#261 sk&#243r&#281, ale na tak&#261 mooocno such&#261 mam ju&#380 swojego ulubie&#324ca 🙂 Mo&#380e dodaj post o tym, jak robisz zdjecia? Taki backstage sesji produktowej – bo s&#261 przesliczne!

 3. super, &#380e balsam daje odpowiedni poziom nawil&#380enia, w&#322a&#347ciwie z tego s&#322ynie ta marka, kiedy&#347 mia&#322am kilka kosmetyk&#243w do cia&#322a i twarzy tej firmy i by&#322am z nich zadowolona

 4. Nie mia&#322am ani jednego kosmetyku tej firmy. Ja na szcz&#281&#347cie nie mam problem&#243w z przesuszon&#261 i sw&#281dz&#261c&#261 sk&#243r&#261. Super, &#380e si&#281 dobrze sprawdza, warto znac taki kosmetyk 🙂

 5. Ja jakiś czas temu zamówiłam dla syna krem do rąk z Ducray dedykowany dla skóry z egzemą. W 100 % się u nas sprawdził podobnie jak ten balsam u Ciebie.

 6. Ja jakiś czas temu zamówiłam dla syna krem do rąk z Ducray dedykowany dla skóry z egzemą. W 100 % się u nas sprawdził podobnie jak ten balsam u Ciebie.

 7. Nie mam problemu ze swędzącą skórę, ale na taką mooocno suchą mam już swojego ulubieńca 🙂 Może dodaj post o tym, jak robisz zdjecia? Taki backstage sesji produktowej – bo są przesliczne!

 8. Nie mam problemu ze swędzącą skórę, ale na taką mooocno suchą mam już swojego ulubieńca 🙂 Może dodaj post o tym, jak robisz zdjecia? Taki backstage sesji produktowej – bo są przesliczne!

 9. Ja jakiś czas temu zamówiłam dla syna krem do rąk z Ducray dedykowany dla skóry z egzemą. W 100 % się u nas sprawdził podobnie jak ten balsam u Ciebie.

 10. Nie mam problemu ze swędzącą skórę, ale na taką mooocno suchą mam już swojego ulubieńca 🙂 Może dodaj post o tym, jak robisz zdjecia? Taki backstage sesji produktowej – bo są przesliczne!

 11. taki balsamsprawdzilby mi sie latem. pierwszy kontakt ze sloncem zle znosze. lekko opalona, nieprzesadnie,skora na calym ciele mnie swedzi. moze by ten kosmetyk troche ukoil? wiemwiem – sa kosmetyki przeznaczone na ta pore roku. ale u mnie nic sie nie sprawdza. ani zele chlodzace po opalaniu ani tym podobne produkty. zapisuje sobie ten balsam

 12. taki balsamsprawdzilby mi sie latem. pierwszy kontakt ze sloncem zle znosze. lekko opalona, nieprzesadnie,skora na calym ciele mnie swedzi. moze by ten kosmetyk troche ukoil? wiemwiem – sa kosmetyki przeznaczone na ta pore roku. ale u mnie nic sie nie sprawdza. ani zele chlodzace po opalaniu ani tym podobne produkty. zapisuje sobie ten balsam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj