Brzechwa Dzieciom – Dzieła wszystkie – Teatrzyki

Czy ktoś Was, będąc małym dzieckiem, bawił się w teatr? Ja pamiętam jak razem z przyjaciółmi montowaliśmy scenę z krzeseł, koców a publiczność wygodnie usadawiała się na poduszeczkach. Czasem byli to domownicy a czasem lalki i misie ;-). Wybór repertuary również nie należał do najprostszych rzeczy – czasem korzystaliśmy z gotowych scenariuszy a czasem po prostu improwizowaliśmy. Dlaczego naszło mi na myśl właśnie to wspomnienie? Otóż, stało się to za sprawą pewnej książki – Brzechwa Dzieciom – Dzieła wszystkie – Teatrzyki od wydawnictwa Nasza Księgarnia.
Książka ta to czwarta odsłona serii adresowanej do młodego czytelnika, która zawiera niezapomniane utwory sceniczne Jana Brzechwy. Dzięki niej dorosły czytelnik również ma okazję do powrotu do swojego dzieciństwa i przypomnienia sobie tych właśnie utworów. Jan Brzechwa to jeden z naszych wybitnych poetów, którego powinno poznać każde dziecko.

 

 

 

 

 

 

A jakie utwory w niej znajdziemy? A co można znaleźć w książce?
Idąc od początku znalazła się tam „Księżniczka na ziarnku grochu”, „Siedmiomilowe buty”, „Wagary”, czy „Bajki
samograjki”. Oczywiście poza nimi znajdziemy też wiele innych tekstów, które, niezależnie od wieku, czyta się wspaniale, a jeszcze lepiej odgrywa się je podczas wspólnych zabaw z dzieckiem. Taka zabawa w teatrzyk na pewno doskonale rozwinie i pobudzi wyobraźnię dziecka, gdyż wcieli się ono w wymyśloną postać i będzie musiał ogrywać rolę zgodnie ze scenariuszem, lub też dopisywać swoje przygody. Dla większych dzieci możemy zaproponować ćwiczenie pamięci i uczenie się linijek tekstu na pamięć. Myślę, że będzie to świetna zabawa dla każdego z uczestników. I nie pozostaje mi nic innego jak tylko krzyknąć „Kurtyna!”.

76 KOMENTARZE

  1. Bardzo ładne wydanie Wam się trafiło! Dzieci bardzo lubią te wierszyki, właściwie to pierwsze wierszyki, których dzieci uczą się już w przedszkolu. Bardzo łatwe do zapamiętania, ciekawe i zabawne. Aż mi się przypomniało moje dzieciństwo 🙂

  2. Bardzo ładne wydanie Wam się trafiło! Dzieci bardzo lubią te wierszyki, właściwie to pierwsze wierszyki, których dzieci uczą się już w przedszkolu. Bardzo łatwe do zapamiętania, ciekawe i zabawne. Aż mi się przypomniało moje dzieciństwo 🙂

  3. Sliczne wydanie. Bezcenne. Teatrzyk robilismy tez z moim bratem i kuzynami. W tej chwili moje dzieci to praktykuja. Chce im kupic pacynki i bawic sie w teatrzyk czytsjac ksiazki. Duzy karton mamy juz wyciety.
    Takie pozycje Brzechwy sa bezcenne.

  4. Sliczne wydanie. Bezcenne. Teatrzyk robilismy tez z moim bratem i kuzynami. W tej chwili moje dzieci to praktykuja. Chce im kupic pacynki i bawic sie w teatrzyk czytsjac ksiazki. Duzy karton mamy juz wyciety.
    Takie pozycje Brzechwy sa bezcenne.

  5. Pi&#281kne opracowanie, bardzo mi si&#281 podoba grafika. Utwory to wiadomo, &#380e Brzechwa mia&#322 prze&#347liczne, tak&#380e tylko &#380yczy&#263 Wam udanych teatrzyk&#243w &#128512

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj