Zdrowe Słodkości na każdą porę dnia

Czy Ty też jak ja nie możesz oprzeć się słodyczom, ale jednocześnie chciałbyś się zdrowo odżywiać? Zależy Ci by to co jadły Twoje dzieci było nie tylko słodkie 😉 i smaczne ale też zdrowe? Jeśli tak to mam coś dla Ciebie, co pogodzi to wszystko :). Mianowicie mam na myśli mnóstwo przepisów na takie zdrowe posiłki. To wszystko znajduje się w książce Zdrowe Słodkości na każdą porę dnia od Wydawnictwa Samo Sedno, której autorką jest Katarzyna Maciejko-Zielińska – autorka bloga Słodkie Fantazje.
Książka ta przyciąga nie tylko treścią podanych przepisów, ale również pięknymi autorskimi fotografiami. Zawiera nie tylko desery czy przekąski, ale też pomysły na dania. I tak książkę podzielono na działy, w których znajdziemy kolejno: coś na śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek, przekąskę oraz kolację. Dzięki temu nasze cało dzienne posiłki mogą być nie tylko wyśmienite w smaku, ale przede wszystkim zdrowe. Przy każdym z proponowanych pomysłów na posiłek znajdziemy określenie stopnia trudności wykonania, czas jego przygotowania, oraz ilość porcji. Dodatkowo fajną sprawą jest informacja o alergenach (co jest bardzo przydatne przy gotowaniu dla dzieci, np. występowanie glutenu, jajek czy mleka). Każde danie wzbogacono takimi informacjami jak: czas przygotowania, stopień trudności wykonania (trzystopniowa skala), ilość porcji, które powstaną z podanych proporcji oraz danymi dla alergików i wegan (występowanie glutenu, jajek czy mleka).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

To co jest dla mnie wielkim plusem to wydanie w twardej oprawie, dzięki temu książka na pewno posłuży nam dłużej a wspólne gotowanie nie będzie dla niej straszne ;-). Przepisy bazują na naszych polskich tradycyjnych produktach, które w większości zazwyczaj mamy w domu. Dlatego mamy pewność, że nie zaskoczymy się jakimś nieznanym i ciężko dostępnym składnikiem. Myślę, że to pozycja, którą warto mieć w swojej kulinarnej biblioteczce, gdyż nie tylko cieszy oko ale również przyczynia się do poprawy jakości naszej diety, gdyż podsuwa mnóstwo pomysłów. Cóż mogę pisać więcej – my już zabieramy się za pieczenie ;).

 

52 KOMENTARZE

  1. Zwracam uwagę na to co jem; bardzo pilnuję składu produktów, dlatego sama wolę przygotowywać słodycze. Piękne wydanie😍 Chyba się skuszę, bo już brakuje mi pomysłów 😉- nie spotkałam się jeszcze z książką, w której jest info o alergenach.

  2. Wreszcie ksiazka z przepisami, ktorych produkty sa ogolno dostepne. Mam takie ksiazki, ktorych po prostu nie uzywam, poniewaz nie mam gdzie kupic skladnikow. Przepiekne zdjecia. Az chce sie pichcic. Plusem jest tez to, ze znajduja sie informacje o alergenach 🙂

  3. To jest książka, która zdecydowanie powinna znaleźć się w mojej biblioteczce!!! Słodycze jem w nadmiarze i warto by było, żeby jednak były odrobinę zdrowe. Dodatkowo widzę, że książka jest pięknie wydana co jest jej dla mnie plusem.

  4. Od jakiegoś czasu zaczęłam zwracać uwagę na to co jemy i czy jest to zdrowe. Moja córka zawsze była bardzo szczupła. Jakiś czas temu zaczęła szybko przybierać na wadze, a mało rosła. Gdy zaczęłam zwracać uwagę na to co jedzą moje dzieci, wszystko sie unormowało.

  5. Zwracam uwagę na to co jem; bardzo pilnuję składu produktów, dlatego sama wolę przygotowywać słodycze. Piękne wydanie😍 Chyba się skuszę, bo już brakuje mi pomysłów 😉- nie spotkałam się jeszcze z książką, w której jest info o alergenach.

  6. Wreszcie ksiazka z przepisami, ktorych produkty sa ogolno dostepne. Mam takie ksiazki, ktorych po prostu nie uzywam, poniewaz nie mam gdzie kupic skladnikow. Przepiekne zdjecia. Az chce sie pichcic. Plusem jest tez to, ze znajduja sie informacje o alergenach 🙂

  7. To jest książka, która zdecydowanie powinna znaleźć się w mojej biblioteczce!!! Słodycze jem w nadmiarze i warto by było, żeby jednak były odrobinę zdrowe. Dodatkowo widzę, że książka jest pięknie wydana co jest jej dla mnie plusem.

  8. Od jakiegoś czasu zaczęłam zwracać uwagę na to co jemy i czy jest to zdrowe. Moja córka zawsze była bardzo szczupła. Jakiś czas temu zaczęła szybko przybierać na wadze, a mało rosła. Gdy zaczęłam zwracać uwagę na to co jedzą moje dzieci, wszystko sie unormowało.

  9. Jest to książka, która powinna znaleźć się w każdym domu i to nie tylko w takim gdzie są Sieci! Plus za twardą oprawę – bardzo lubię gdy książki je mają 😊

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj