Kapitan Nauka – Angielski dla malucha

Życie dziecka cechuje niesamowita dynamika – nie tylko poruszaniu (niczym struś pędzi wiatr;)), ale również jeśli chodzi o przyswajanie nowych informacji. Warto więc wykorzystać tą cechę i postarać się o edukację, najlepiej połączoną z zabawą. Takim przykładem edukacji przez zabawę są różne gry. Dziś pokażę Wam dwie, które podczas zabawy „przemycą” naukę angielskiego do małych główek.

Kapitan Nauka z Wydawnictwa Edgard przygotował serię edukacyjnych kart obrazkowych Angielski dla malucha. Przeznaczone są one dla dzieci od dwóch lat, ale warto pokazać karty młodszym pociechom, czy też nawet starszakom.

W serii znajdziemy sześć zestawów po 17 kart obrazkowych:

 • pierwsze słowa,
 • owoce i warzywa,
 • zwierzęta,
 • kolory,
 • moje ciało,
 • kształty i figury.

Każde pudełeczko, oprócz kart, zawiera także poradnik dla rodziców z informacjami dotyczącymi wymowy słówek zawartych w zestawie, pomysły na różnorodne zabawy z kartami oraz inspiracje do zabawy. Wygląd kart jest następujący: na sztywnych kartach o wymiarach 9×9 cm umieszczone są obrazki ze słówkami, a na drugiej stronie samo słówko. Gdy pokazujemy dziecku taką kartę i wymawiamy dane słówko, ono powtarza po nas, w ten sposób je zapamiętując. Dzięki takiej zabawie rozwijamy u dziecka mowę, pamięć, a także pobudzamy je do zainteresowania się światem. Nauka na kartach jest oparta na metodzie globalnego czytania Glenna Domana. Możemy uczyć nasze dzieci w każdym wieku, a czytanie jest traktowane jako element dziecięcej zabawy.

Nasze zestawy to Moje ciało oraz Kształty i figury. Cała seria Kart obrazkowych Angielski dla maluchów jest naprawdę interesująca. Obrazki są kolorowe i zachęcające do poznawania świata.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jakie są Wasze opinie, czy warto uczyć języków obcych małe dzieci i jakie macie sposoby?

54 KOMENTARZE

 1. Moj Oskar mial te karty dla starszakow. Zapomnialam o nich szczerze mowiac. Musze teraz kupic taki zestaw dla Niny, bo bardzo szybko uczy sie angielskiego. Dwa tygodnie temu skinczyla 2 latka a zna juz wszystkie kolory i liczy do 10 po angielsku.

 2. Świetny pomysł! Takie karty są bardzo przydatne. Z własnego doświadczenia wiem, że im szybciej zaczniemy się uczyć języków obcych, tym łatwiej przebiega ten proces nauki później. Tym bardziej, że dzięki tym kartom, możecie się razem bawić i spędzać wspólnie miło czas. Rewelacja!

 3. Moj Oskar mial te karty dla starszakow. Zapomnialam o nich szczerze mowiac. Musze teraz kupic taki zestaw dla Niny, bo bardzo szybko uczy sie angielskiego. Dwa tygodnie temu skinczyla 2 latka a zna juz wszystkie kolory i liczy do 10 po angielsku.

 4. Świetny pomysł! Takie karty są bardzo przydatne. Z własnego doświadczenia wiem, że im szybciej zaczniemy się uczyć języków obcych, tym łatwiej przebiega ten proces nauki później. Tym bardziej, że dzięki tym kartom, możecie się razem bawić i spędzać wspólnie miło czas. Rewelacja!

 5. Genialne!!! Muszę kupić dla mojego syna, a u córce by soe przydała taka pomoc w nauce. Kaja już sporo potrafi, natomiast Alan zaczyna dopiero swoją przygodę z angielskim. Byliśmy w szoku, że tak szybko nauczył sie liczyć po angielsku

 6. Znajomość obcych języków to konieczność w tych czasach. Dzieci najszybciej uczą się poprzez zabawę- ja do tej pory pamiętam piosenki po angielsku, których uczyłam się w podstawówce.

 7. Bardzo fajny pomysł, szczególnie dla maluszków które wiedzę pochłaniają jak mało kto 😀 U Nas Madzia rozmawia z wujkiem Marcinem (mieszka w UK :P) po angielsku 😀 Śmiesznie jej wychodzi, ale najważniejsze, że chce się uczyć 😀

 8. Bardzo fajny pomysł, szczególnie dla maluszków które wiedzę pochłaniają jak mało kto 😀 U Nas Madzia rozmawia z wujkiem Marcinem (mieszka w UK :P) po angielsku 😀 Śmiesznie jej wychodzi, ale najważniejsze, że chce się uczyć 😀

 9. Genialne!!! Muszę kupić dla mojego syna, a u córce by soe przydała taka pomoc w nauce. Kaja już sporo potrafi, natomiast Alan zaczyna dopiero swoją przygodę z angielskim. Byliśmy w szoku, że tak szybko nauczył sie liczyć po angielsku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj