Bądź jak Rycerz Lwie Serce!

Ostatnio trafiła w moje ręce bardzo ciekawa pozycja, która jest całkiem inna niż książki, które znałam i czytałam do tej pory. W zasadzie to muszę przyznać, że chyba pierwszy raz spotykam się z książko-grą. Wy pewnie też pierwszy raz słyszycie o czymś takim prawda? 🙂
Rycerz Lwie Serce to (jak już wspomniałam) książka-gra, w której bohaterem jesteś Ty czytelniku! Jak to się stało? Otóż, nasz wspomniany wyżej śmiałek (znany wszystkim z waleczności) w samym środku jednej ze swoich przygód stracił, niestety, odwagę! Aby ją odnaleźć, będzie musiał wejść przez dziuplę do spróchniałego drzewa, rozwiązać wiele zagadek, a w końcu zmierzyć się ze straszliwym, zielonym smokiem! Nie zwlekaj i wyrusz na wyprawę razem z nim.
Książko-gra zaczyna się bardzo tajemniczo… „W lesie jest dziwnie cicho… Ty i rycerz stoicie przed spróchniałym drzewem. Jeśli pójdziecie w dół schodów, traficie na stronę 10„. Jeśli jednak wybierzecie inna drogę – czyli jaką? a to musicie sprawdzić w książce, drogę oraz to, na której stronie wylądujecie jeśli się na nią zdecydujecie…
Książka, jak widzicie, jest nie tylko opowieścią o dzielnym rycerzu ale też wciągającą grą, gdyż to od Was, czytelników, zależy jak potoczą się losy Wasze oraz rycerza. Na każdej stronie znajdziemy opis pasujący do aktualnego obrazka, oraz dwie opcje „drogi” do wyboru, a w zależności od tego na co się zdecydujemy, na takiej stronie będziemy kontynuować naszą dalszą przygodę.
Jest to świetna propozycja dla małego poszukiwacza przygód, gdyż wspomaga wyobraźnię oraz uczy podejmowania decyzji i konsekwencji ich podjęcia. To jeszcze nie koniec – dodatkowo na stronach książki znajdziemy zagadki do rozwiązania. Czy to nie wspaniała zabawa? A jeśli będziemy mieli problem z rozwiązaniem zagadki to na ostatniej stronie znajdziemy odpowiedź :). Jednak korzystajcie z nich tylko wtedy, gdy to naprawdę konieczne! Bo po co psuć zabawę, prawda? 🙂

100 KOMENTARZE

 1. u nas na razie ksi&#261&#380ki z daleka, bo c&#243rka wszystko zniszczy, ale juz sie nie moge doczekac kiedy bedziemy razem czytac 😀 pr&#243buje jej czytac, ale poki co nie jest zainteresowana – woli ogladac obrazki i pokazywa&#263 jak sie jej pytam gdzie co jest.

 2. Moj ma 3 latka i powiem, ze z ksi&#261&#380kami mam obawy. Mamy. Na chwil&#281 si&#281 zainteresuje i leci w kat. Ale bardzo lubi obrazki ogl&#261da&#263. Dzi&#281ki temu baaaaardzo duzo sie codziennie uczymy. Ma to swoj efekt. A ten spos&#243b poznaje &#347wiat. Bierze &#263wiczenia brata z poprzedniego roku i czytamy. To co &#347 tej chwili interesuje, bo s&#261 r&#243&#380ne tematy.
  A z taka Ksi&#261&#380ka, kt&#243ra Wy posiadacie jeszcze nigdy sie nie spotka&#322am &#128522 bardzo fajna. Mog&#322abym zrobi&#263 podej&#347cie z Olkiem tak my&#347l&#281.

 3. u nas na razie książki z daleka, bo córka wszystko zniszczy, ale juz sie nie moge doczekac kiedy bedziemy razem czytac 😀 próbuje jej czytac, ale poki co nie jest zainteresowana – woli ogladac obrazki i pokazywać jak sie jej pytam gdzie co jest.

 4. u nas na razie książki z daleka, bo córka wszystko zniszczy, ale juz sie nie moge doczekac kiedy bedziemy razem czytac 😀 próbuje jej czytac, ale poki co nie jest zainteresowana – woli ogladac obrazki i pokazywać jak sie jej pytam gdzie co jest.

 5. Moj ma 3 latka i powiem, ze z książkami mam obawy. Mamy. Na chwilę się zainteresuje i leci w kat. Ale bardzo lubi obrazki oglądać. Dzięki temu baaaaardzo duzo sie codziennie uczymy. Ma to swoj efekt. A ten sposób poznaje świat. Bierze ćwiczenia brata z poprzedniego roku i czytamy. To co ś tej chwili interesuje, bo są różne tematy.
  A z taka Książka, która Wy posiadacie jeszcze nigdy sie nie spotkałam 😊 bardzo fajna. Mogłabym zrobić podejście z Olkiem tak myślę.

 6. Moj ma 3 latka i powiem, ze z książkami mam obawy. Mamy. Na chwilę się zainteresuje i leci w kat. Ale bardzo lubi obrazki oglądać. Dzięki temu baaaaardzo duzo sie codziennie uczymy. Ma to swoj efekt. A ten sposób poznaje świat. Bierze ćwiczenia brata z poprzedniego roku i czytamy. To co ś tej chwili interesuje, bo są różne tematy.
  A z taka Książka, która Wy posiadacie jeszcze nigdy sie nie spotkałam 😊 bardzo fajna. Mogłabym zrobić podejście z Olkiem tak myślę.

 7. u nas na razie książki z daleka, bo córka wszystko zniszczy, ale juz sie nie moge doczekac kiedy bedziemy razem czytac 😀 próbuje jej czytac, ale poki co nie jest zainteresowana – woli ogladac obrazki i pokazywać jak sie jej pytam gdzie co jest.

 8. Moj ma 3 latka i powiem, ze z książkami mam obawy. Mamy. Na chwilę się zainteresuje i leci w kat. Ale bardzo lubi obrazki oglądać. Dzięki temu baaaaardzo duzo sie codziennie uczymy. Ma to swoj efekt. A ten sposób poznaje świat. Bierze ćwiczenia brata z poprzedniego roku i czytamy. To co ś tej chwili interesuje, bo są różne tematy.
  A z taka Książka, która Wy posiadacie jeszcze nigdy sie nie spotkałam 😊 bardzo fajna. Mogłabym zrobić podejście z Olkiem tak myślę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj