Wybieramy meble do ogrodu

86
Prognoza pogody mówi, że już niedługo przyjdą do nas ciepłe, wiosenne dni. Otworzymy w końcu balkony i tarasy i będziemy spędzać coraz więcej czasu na świeżym powietrzu. Zacznie się sezon grillowy, pieczenie kiełbasek i spotkania z przyjaciółmi. Dlatego to już czas najwyższy, aby wybrać odpowiednie meble do ogrodu. Ja zdecydowałam się poszukać stołu i krzeseł oraz ławek ogrodowych. Wszystkie moje propozycje znalazłam na stronie internetowej sklepu Edinos.pl.
Czas spędzony z przyjaciółmi powinien być miła chwilą relaksu, dlatego też moja uwagę przykuł drewniany stół ogrodowy Norin marki Elior, który  jest oferowany aż w 24 wariantach kolorystycznych do wyboru. Dzięki tak dużej gamie kolorystycznej, mam pewność, że dobiorę coś dopasowanego idealnie do mego ogrodu. Myślę, że to fajna opcja, gdyż każdy znajdzie kolor zgodny z jego potrzebami.
Stół ogrodowy Norin wykonany został z naturalnego drewna olchowego o gęstości aż 550 kg na m3 i wytrzymałości nawet 172MP. Przy produkcji drewnianych mebli ogrodowych, bardzo ważny jest materiał, z jakiego został wykonany produkt. Należy uważać na tanie produkty, wytwarzane z drewna sosnowego lub popularnych drzew liściastych, które posiadają liczne wady i anomalie oraz wrodzone uszkodzenia techniczne takie jak: krętowłóknistość, falistość, mimośrodowość rdzenia, pęknięcia czy sękowatość. Nie warto więc oszczędzać, gdyż takie meble mają posłużyć nam przez długi czas.                           
Do mego stołu wybrałam ławkę ogrodową Norin Silver. Dostępna jest również w aż 24 kolorach, dzięki czemu mam pewność, że dopasuję ją idealnie do wspomnianego wyżej stołu.  
Jej uniwersalny styl sprawia, że będzie prezentować się dobrze nie tylko w ogrodzie, ale z powodzeniem znajdzie zastosowanie również na większych balkonach. Co ją wyróżnia? Konstrukcja ławki wykonana została w całości ze stali wysokowęglowej, dzięki czemu jej profil ma nawet o 46% lepszą wytrzymałość na rozciąganie oraz twardość od innych tego typu, konkurencyjnych produktów. Stal używana do produkcji mebli ogrodowych Elior została hartowana podwójnie przez proces szybkiego chłodzenia aż do temperatury końca przemiany martenzytycznej, a nie tylko do temperatury otoczenia tak jak w większości podobnych procesów. Konstrukcja ławki została połączona metodą spawania 141 tig w osłonie argonu o średnicy elektrody 0,6mm co jeszcze raz podkreśla jej wytrzymałość, ale także walory estetyczne. Profil mebli ogrodowych Elior zabezpieczony został silikonową i antykorozyjną warstwą termoodporną, która nakładana jest na powierzchnię metodą natryskową z podkładem ocynkowanym. Konstrukcja nie posiada zatem najmniejszych smug czy „pociągnięć pędzlem” tak jak przy wielu konkurencyjnych produktach i jest profesjonalnie zabezpieczona do 12 lat przy zewnętrznym użytkowaniu.
Mój zestaw został już przeze mnie zamówiony – czekam na dostawę. Potem już tylko wystarcza ciepłe dni, letnie wieczory, a na pewno każde ogrodowe przyjęcie będzie udane.